Zdrowie » Dziecko
Kaspersky Lab bierze udział w projekcie ENABLE przeciwdziałającym nękaniu i wspierającym innowacji I
Zobacz więcej zdjęć » |
Impreza ENABLE Hackathon, która odbędzie się 13 października w ramach European Coding Week 2015, skupi 80-100 osób, w tym młodych ludzi, ekspertów ds. edukacji, praw dziecka oraz przeciwdziałania nękaniu, jak również polityków. ENABLE Hackathon zachęca młodych ludzi, w wieku 9–17 lat, aby pracowali w zespołach w celu zaprojektowania aplikacji lub stworzenia narzędzia, które pomoże ograniczyć zjawisko nękania. Jako partner, Kaspersky Lab wybierze zespół oferujący najbardziej przełomowe technologicznie rozwiązanie przeciwdziałające cybernękaniu i nagrodzi go wycieczką do fabryki oraz muzeum Ferrari w Maranello, we Włoszech. Zwycięzca będzie także miał możliwość spotkania się z kierowcą zespołu Scuderia Ferrari startującego w wyścigach Formuły 1.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
- Luka w portalu społecznościowym Instagram wykorzystana przez cyberprzestępców
- Badanie Kaspersky Lab: ludzie są skłonni pozbyć się swoich zdjęć i innych danych za niedużą kwotę
- Technologia kontroli aplikacji firmy Kaspersky Lab wygrywa w testach AV-TEST
- Liczba roku: Każdego dnia Kaspersky Lab wykrywa 315 000 nowych szkodliwych plików
Janice Richardson, starszy doradca w European Schoolnet, wcześniejszy koordynator Insafe Network oraz koordynator ENABLE, powiedziała: „Jesteśmy podekscytowani, że Kaspersky Lab będzie naszym partnerem. Firma ta nie tylko posiada wyjątkową wiedzę techniczna, ale również rozumie, jak ważne jest ograniczenie zjawiska nękania – a w szczególności cybernękania – na całym świecie. Hackathon jest poświęcony obu tym kwestiom. Podczas imprezy zostanie wyłonionych sześć zwycięskich drużyn, a rywalizacja zapowiada się na zaciętą. Chcemy zobaczyć, jak młodzi ludzie rozwijają swoje umiejętności internetowe, pomagając im jednocześnie zrozumieć dynamikę nękania i kierując ich pracą zespołową w celu znalezienia kreatywnych rozwiązań umożliwiających powstrzymanie tego zjawiska”.
David Emm, główny badacz ds. bezpieczeństwa IT, Globalny Zespół ds. Badań i Analiz, Kaspersky Lab, powiedział: „Zobowiązaliśmy się uczynić internet bezpieczniejszym miejscem. Nękanie – zwłaszcza cybernękanie – stanowi bardzo poważny problem, który pociąga za sobą implikacje społeczne i emocjonalne. Naszą misją jest edukowanie i wspieranie dzieci i ich rodziców w walce z zagrożeniami, na które trafiają online. Wspieranie Hackathonu doskonale się w to wpisuje. Dzięki temu, że jesteśmy oficjalnym sponsorem zespołu Scuderia Ferrari, możemy uhonorować zwycięzców wyjątkową nagrodą – wizytą w fabryce i muzeum Ferrari oraz spotkaniem z kierowcą Formuły 1”.
Kaspersky Lab regularnie współpracuje z takimi organizacjami jak European Schoolnet, która skutecznie walczy z cybernękaniem. W marcu 2015 r. firma zorganizowała panel na wysokim szczeblu umożliwiający debatę na temat tego zjawiska podczas Mobile World Congress w Barcelonie. Firma zobowiązała się również przekazać jedno euro na fundusz Insafe Helpline Fund za każde rozwiązanie Kaspersky Total Security – multi-device sprzedane online w Europie w grudniu 2014 r., gwarantując przekazanie datku na pokrycie kosztów obsługi dodatkowych 9 000 rozmów telefonicznych w sprawie problemów online, takich jak cybernękanie.
Więcej informacji na temat cybernękania oraz bezpieczeństwa dzieci online znajduje się na oficjalnym blogu Kaspersky Lab – Kaspersky Daily: https://plblog.kaspersky.com/tag/dzieci.
Więcej informacji dotyczących zaangażowania Kaspersky Lab w zapobieganie cybernękaniu oraz innych działań realizowanych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu znajduje się na stronie: https://kas.pr/CSR_2014_eng.
Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.
Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.
Komentarze (0)