Społeczeństwo » Polityka

Kawecki nowym ministrem cyfryzacji?

Resort cyfryzacji od 9 stycznia b.r nie ma swojego szefa, od to kiedy Anna Streżyńska - ,,żelazna dama polskiej telekomunikacji", została zdymisjonowana.

Jak na razie nadzór nad resortem sprawuje premier Mateusz Morawiecki, a Marek Zagorski pilnuje codziennych obowiązków. Ten stan ma trwać do momentu wybrania nowego ministra cyfryzacji. Kto zatem będzie następcą? Zdaniem analityków londyńskiej firmy Unibet tekę ministra najprawdopodobniej otrzyma Maciej Kawecki.

Zdaniem bukmacherów Unibet największe szansę na objęcie stanowiska ministra cyfryzacji ma Maciej Kawecki, który pełni rolę dyrektora Departamentu Zarządzania Danymi. Prawdopodobieństwo, takiego rozwiązania analitycy ocenili na 41 proc.

Równie wysoko ocenia się szanse Krzysztofa Szuberta (28 proc.) – dotychczasowego sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji oraz pełnomocnika rządu RP ds. jednolitego rynku cyfrowego. Na giełdzie nazwisk pojawia się również wiceminister cyfryzacji Krzysztof Silicki, który od 5 września 2017 r. jest odpowiedzialny w resorcie za cyberbezpieczeństwo. Jego szanse bukmacher ocenił na 17 proc.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MateuszG

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »