Gospodarka » Żywność

Kiełbasa z ogniska

Kiełbasa z ogniska
Zobacz więcej zdjęć »
Jesienne ogniska cieszą się jeszcze większym powodzeniem niż te, rozpalane latem. Szybciej się ściemnia, szybciej robi się chłodniej, więc trzeba się czymś ogrzać. A do tego, na rozgrzewkę upiec klasyczną kiełbasę na patyku i zjeść ją z chrupiącym polskim chlebem.
Bierzmy więc koce i przygotujmy się na wspaniałe uwieńczenie wrześniowych wypraw do lasu. Magia ogniska polega na tym, że odpoczywamy dokładnie w taki sposób, w jaki wymyśliła to natura – na powietrzu. Wpatrywanie się w ogień odpręża i wyzwala pozytywne emocje. Jest nam błogo, czas płynie wolniej i chce się żyć. A jeśli do tego dołączymy jeszcze tradycyjną kiełbaskę na patyku – zarówno umysł, jak i żołądek na pewno poczują się spełnione.

 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Pomysłów na to, co piec na patyku jest wiele – mówi Magdalena Matynia, główny technolog w Madej Wróbel. Pieczone jabłka, ziemniaki w mundurkach, słodkie pianki, czy przeróżne kombinacje mięs w formie szaszłyków – to tylko kilka propozycji. Ale naszym zdaniem najlepsza jest klasyka gatunku – tradycyjna, polska kiełbasa ponacinana nożem, upieczona nad ogniskiem i podana z pieczywem. Ognisko jest darem natury, a natura lubi prostotę. Zapach kiełbasy z ogniska idealnie komponuje się z zapachem dymu i niczego nie trzeba już dodawać. Pamiętajmy tylko o tym, by na ognisku przyrządzać produkty najwyższej jakości. Polecamy szczególnie nasze produkty z szynki – kiełbasę głogowską i kiełbasę śląską – oba rodzaje doskonale nadają się na patyk. Można też śmiało upiec kiełbasę podlaską, podwawelską i toruńską –  wymienia Magdalena Matynia. Wszystkie te kiełbasy są bardzo smaczne w wersji na ciepło – idealnie nadają się więc na ognisko.

 

Wiemy już, co upiec, ale czy na pewno wiemy jak? Oczywiście to nic trudnego, ale musimy jednak pamiętać o kilku zasadach – przypomina ekspert Madej Wróbel. Pamiętajmy, by kiełbasy piec nad ogniem, a nie w ogniu, a podczas pieczenia na patyku obracać kij tak, żeby danie upiekło się równomiernie. Kiełbasa powinna być rumiana a nie czarna. To bardzo ważne dla naszego zdrowia, bo trzeba wiedzieć, że opiekanie kiełbasy bezpośrednio w płomieniu może wyzwalać związki mające szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Ich ilość rośnie niestety wraz z ilością tłuszczu skapującego z żywności do ognia, a część z nich osadza się na przygotowanej żywności – ostrzega Magdalena Matynia. W tłuszczach i białkach poddanych działaniu temperatury powyżej 200 stopni, a tak jest przy pieczeniu kiełbasy, powstają wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne i polichlorowane związki organiczne. Trzeba mieć tego świadomość i po prostu pamiętać o właściwym przygotowaniu posiłku, a przyjemność smakowania kiełbasy z ogniska na pewno nie odbije się na naszym zdrowiu.

Madej Wróbel to firma rodzinna, założona w Rudzie Śląskiej w 1992 roku. Ten producent bogatego asortymentu wędliniarskiego znany jest przede wszystkim z doskonałej jakości kiełbas na każdą okazję. Wszystkie wyroby są przygotowane według unikatowych receptur z wyselekcjonowanych składników: mięsa i przypraw. Firma zatrudnia 1300 osób, a jej produkty są dostępne w kraju i za granicą.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Komunikado PR
http://komunikado.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »