Technologie » AGD - RTV

Kilka porad od serwisu Technikan jak naprawić zamrażarkę

Kilka porad od serwisu Technikan jak naprawić zamrażarkę
Zobacz więcej zdjęć »
Zamrażarka jest sprzętem, który jak każde AGD po intensywnym eksploatowaniu jest narażony na wiele usterek, zobaczcie jakich.

Parametry, w jakie wyposażone jest urządzenie, ma wpływ na to, jakie problemy mogą z nią występować. Nie ważne jak dobry sprzęt zakupimy to wcześniej, czy później będzie on wymagał naprawy. Zobacz jak poradzić sobie z najczęstszymi usterkami, jakie występują w zamrażarkach.

 

Problemy, które mogą spotkać twoją zamrażarkę

Nieprzyjemny zapach – najczęstszą przyczyną tego problemu są resztki przechowywanej w niej żywności, warto dokładnie sprawdzić zamrażarkę i znaleźć resztki, które powodują nieprzyjemny zapach – często „ukrywają” się one w uszczelkach.

Nadmierna ilość lodu – zamrażarka w odróżnieniu od nowoczesnych lodówek, powinna raz na jakiś czas być rozmrażana, a tym samym odszraniania. To jak często powinniśmy odszraniać nasz sprzęt, zależy od zaleceń producenta – postępowanie zgodnie z jego zaleceniami powinno wyeliminować problem. Pamiętajcie, że sprawa może wyglądać w przypadku zamrażaek połączonych z lodówką.

Urządzenie pracuje z mniejszą wydajnością – zazwyczaj przyczyną są zużyte uszczelki, warto je wymienić i tym samym wyeliminować problem.

Szuflada/pojemnik zamrażarki uszkodził się – wewnętrzne akcesoria zamrażarki pozwalają na utrzymanie porządku oraz pozwalają stworzyć podział na strefy np. na owoce, mięsa, czy gotowe dania – w przypadku dużych uszkodzeń nie spełniają wtedy swojej funkcji i warto wymienić je na nowe, sklepy z częściami do sprzętów AGD powinny mieć takie akcesoria w swojej ofercie.

Zamrażarka nie mrozi – ten temat szerzej omówiliśmy na blog.technikan.pl(wystarczy, że klikniecie w link i zostaniecie do niego przeniesieni) – mówiąc w skrócie, jedna z przyczyn może być awaria sprężarki – z którą najlepiej poradzi sobie doświadczony serwis, taki jak my(Technikan.pl), nie martwcie się jednak ponieważ przyczyn, dlaczego zamrażarka nie mrozi, może być wiele, i więcej o nich możecie dowiedzieć się klikając w powyższy link.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KaczaMalwina

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowejPublikuj artykuły i zarabiaj z CentrumPR.
Dziennikarstwo obywatelskie


Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Dziennikarstwo obywatelskie
porównanie serwisów


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków
Opowieści na dobranoc... - warsztaty dla dzieci. godz. 16:00, Empik Bonarka, Kraków
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11
Tappi i przyjaciele - Ekspedycja w Wielkie Nieznane – warsztaty z Marcinem Mortką
OPERACJA - KODOWANIE - SZYFROWANIE - warsztaty detektywistyczne
Warsztaty "Wiosenne ozdoby", Empik Posnania, 17.03, 13:00-15:00
Za 2 dni:
Spotkanie autorskie,Przemysław "Vegenerat" Ignaszewski, Poznań,Empik Plac Wolności,19.03,18:00
Za 3 dni:
AlienGuard Roadshow 2018: Bakotech zaprasza do Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Krakowa
Za 10 dni:
Spotkanie autorskie,Kuba Wojtaszczyk, Poznań,Empik Plac Wolności,27.03,18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »