Społeczeństwo » Społeczeństwo

Kilometry dobra w Bydgoszczy

Kilometry dobra w Bydgoszczy
Zobacz więcej zdjęć »
Czy dobro można zmierzyć? Jak informują media właśnie rozpoczyna się piąta edycja kampanii "Kilometry dobra". Kampania nazywana też Mistrzostwami Świata w Dobroci będzie przez trzy miesiące zbierać fundusze, aby pomagać najbardziej potrzebującym.

W akcji bierze udział ponad 50 organizacji pozarządowych. W naszym mieście, jak podają wiadomości lokalne z Bydgoszczy, akcja rozpocznie się trzeciego marca. Pomysłodawcą całej kampanii jest Polski Instytut Filantropii. Instytut za swoje główne zadanie stawia sobie zachęcenie jak największej ilości ludzi do akcji oraz wsparcie rozwoju organizacji dobroczynnych w Polsce. 
 
Spotkajmy się na Starym Rynku
 
Kilometry Dobra organizowane są od pięciu lat. Do tej pory zebrano ponad trzy miliony złotych na realizację 140 różnych projektów. Z pieniędzy zakupiono między innymi sprzęt dla niepełnosprawnych, ufundowano stypendia dla uzdolnionej młodzieży, wybudowano ośrodek hipoterapii. Jako wydarzenia z ostatniej chwili podaje się, że w tym roku dobroczyńcy będą mieli dużo większy wybór projektów do sfinansowania. Jak informują wiadomości lokalne Bydgoszcz, w naszym mieście akcja rozpocznie się trzeciego marca. Choć pogoda raczej nie dopisuje, wszystko powinno odbyć się bez przeszkód. W czasie całej akcji będzie dostępny krwiobus, w którym będzie można oddać honorowo krew. Odbędzie się także układanie złotówek zebranych podczas koncertu zespołu Perfect.
 
Propagowanie idei Honorowego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
 
W Bydgoszczy organizatorem Kilometrów Dobra jest fundacja "Dator Vitae", której głównym celem jest propagowanie idei Honorowego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Fundacja połowę zebranych pieniędzy przekaże bydgoskim domom dziecka z przeznaczeniem na letni wypoczynek ich wychowanków. Podczas finału akcji, zebrane pieniądze zamienia się na monety jednozłotowe i układa w jednym ciągu na taśmie klejącej. W tym roku organizatorzy zapowiadają pobicie rekordu Guinnessa w najdłuższym ułożeniu takiego ciągu.
 
Najświeższe wiadomości z Bydgoszczy, aktualne informacje i wydarzenia - Gazeta Tygodnik Bydgoski 
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Publikersi.blogspot.com Blog
http://publikersi.blogspot.com/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowejPublikuj artykuły i zarabiaj z CentrumPR.
Dziennikarstwo obywatelskie


Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Dziennikarstwo obywatelskie
porównanie serwisów


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków
Opowieści na dobranoc... - warsztaty dla dzieci. godz. 16:00, Empik Bonarka, Kraków
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11
Tappi i przyjaciele - Ekspedycja w Wielkie Nieznane – warsztaty z Marcinem Mortką
OPERACJA - KODOWANIE - SZYFROWANIE - warsztaty detektywistyczne
Warsztaty "Wiosenne ozdoby", Empik Posnania, 17.03, 13:00-15:00
Za 2 dni:
Spotkanie autorskie,Przemysław "Vegenerat" Ignaszewski, Poznań,Empik Plac Wolności,19.03,18:00
Za 3 dni:
AlienGuard Roadshow 2018: Bakotech zaprasza do Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Krakowa
Za 10 dni:
Spotkanie autorskie,Kuba Wojtaszczyk, Poznań,Empik Plac Wolności,27.03,18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »