Kultura, sztuka » Kultura
"Klęska" – piąta część cyklu "Lodołamacz"
Zobacz więcej zdjęć » |
Nowa książka Wiktora Suworowa „Klęska”, która jest piątym tomem cyklu „Lodołamacz”, ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rebis.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Rosyjski pisarz w swoich książkach pisze o wiodącej roli ZSRR w rozpoczęciu II wojny światowej i z tego powodu jest w swojej ojczyźnie znienawidzony. W „Klęsce” wraca do podejmowanego wcześniej tematu. Poniżej nadesłana przez wydawcę zapowiedź książki:
„Hitler i Stalin byli zbrodniarzami, którzy różnili się głównie kształtem wąsów. Jakim cudem więc cały świat Hitlera nienawidził, a Stalina uważał za miłującego pokój, dobrodusznego wujaszka? Jakim cudem nieudolny i niekompetentny marszałek Żukow został wykreowany na genialnego dowódcę i najwybitniejszego stratega wszech czasów? Z jakiego powodu II wojna światowa skończyła się dla Związku Radzieckiego tak zwanym „wielkim zwycięstwem”, które okazało się gorsze od każdej klęski? Wiele dokumentów i materiałów historycznych zostało ukrytych lub zniszczonych, ale Wiktor Suworow uważa, że nawet opierając się na dostępnych danych, dzięki cierpliwemu czytaniu między wierszami, możemy odkryć prawdę o przebiegu wojny radziecko-niemieckiej i o motywach działań komunistycznych przywódców”.
Wiktor Suworow (1947) – właściwie Władimir Bogdanowicz Rezun – to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie był rezydentem GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Wyroku – mimo rozpadu ZSRR – do dziś nie uchylono.
Nakładem Rebisu wyszły dotychczas następujące książki Suworowa: „Cień zwycięstwa”, „Cofam wypowiedziane słowa”, „Akwarium” i „Wyzwoliciele” oraz cykl historyczny, który rozpoczął się „Lodołamaczem”, a kontynuowały go „Dzień „M”, „Ostatnia republika” i „Ostatnia defilada”.
SK
Nadesłał:
puella
|
Komentarze (0)