Kultura, sztuka » Kultura

Konkurs Powidoki rozstrzygnięty

Czy gry mogą być odzwierciedleniem refleksji o miejscu człowieka i relacjach międzyludzkich? J

Czy gry mogą być odzwierciedleniem refleksji o miejscu człowieka i relacjach międzyludzkich? Jak najbardziej! Udowodnili to młodzi twórcy, którzy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Powidoki – Start the game” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Poznaniu. Partnerami wydarzenia są Fundacja Mediations Biennale oraz Poznań Game Arena.

Konkurs „Powidoki Start the game” został zainspirowany wydarzeniem Virtual Garden na PGA z października zeszłego roku. W odpowiedzi napłynęło wiele interesujących prac o tym jak gry wnikają w naszą rzeczywistość.  Jury zebrało aż 80 prac z 40 różnych miejscowości. Najważniejszym kryterium dla organizatorów konkursu było umiejętne wykorzystanie szaty graficznej, by przy użyciu sylwetek bohaterów, specyficznego otoczenia, opowiedzieć o swoich obserwacjach. Dzieła wykonano różnymi technikami – takimi jak malarstwo, kolaż, fotografia oraz rysunek.

Prace zostały rozpatrzone w dwóch kategoriach: szkoły artystyczne i pozostałe typy szkół. Jury przyznało nagrody oraz wyróżnienia. Została również przyznana nagroda przez Fundację Mediations Biennale. Laureaci zostali wymienieni na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury nr 2
w Poznaniu: http://www.mdk2.pl/aktualnosci-2015-2016/827-wyniki-konkursu-powidoki-start-the-game.html

Nagrodzone prace będzie można obejrzeć podczas Wystawy Pokonkursowej, która odbędzie się 20 marca o godzinie 13:00 w MDK nr 2, ul. Za Cytadelą 121 w Poznaniu.

Podczas wernisażu zwycięzcy otrzymają m.in. bilety w kategorii VIP na wystawę Mediations Biennale 2018 podczas PGA na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz nagrody rzeczowe – sprzęt audio, gadżety od PGA oraz Fundacji Mediations Biennale. Nagrodzone i wyróżnione prace będą także prezentowane na wystawie Mediations Biennale 2018 w Poznaniu.

Ponadto na Facebooku MDK nr 2 trwa konkurs, w którym można wygrać pendrive’y.

 

 

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AdStone Group

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowejPublikuj artykuły i zarabiaj z CentrumPR.
Dziennikarstwo obywatelskie


Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Dziennikarstwo obywatelskie
porównanie serwisów


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków
Opowieści na dobranoc... - warsztaty dla dzieci. godz. 16:00, Empik Bonarka, Kraków
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11
Tappi i przyjaciele - Ekspedycja w Wielkie Nieznane – warsztaty z Marcinem Mortką
OPERACJA - KODOWANIE - SZYFROWANIE - warsztaty detektywistyczne
Warsztaty "Wiosenne ozdoby", Empik Posnania, 17.03, 13:00-15:00
Za 2 dni:
Spotkanie autorskie,Przemysław "Vegenerat" Ignaszewski, Poznań,Empik Plac Wolności,19.03,18:00
Za 3 dni:
AlienGuard Roadshow 2018: Bakotech zaprasza do Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Krakowa
Za 10 dni:
Spotkanie autorskie,Kuba Wojtaszczyk, Poznań,Empik Plac Wolności,27.03,18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »