Firma » Bankowość

Kredyt technologiczny w Alior Banku – kolejna szansa dla firm wdrażających innowacje

Kredyt technologiczny w Alior Banku – kolejna szansa dla firm  wdrażających innowacje
Zobacz więcej zdjęć »
W ostatnich dniach Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) ogłosił czwarty już nabór wniosków o dofinansowanie wdrażania innowacji technologicznych w ramach programu „Inteligentny Rozwój” na lata 2014-2020. Po raz kolejny jednym z banków oferujących kredyt technologiczny jest Alior Bank.

Kredyt na innowacje technologiczne umożliwia małym i średnim przedsiębiorcom (MŚP) wdrożenie własnej nowej technologii lub jej zakup oraz uruchomienie na podstawie tej technologii wytwarzania nowych lub znacząco ulepszonych towarów, procesów czy usług. Wsparcie unijne w postaci premii technologicznej jest przeznaczone na spłatę części lub całości kapitału kredytu (od 20% do 70% kosztów kwalifikowanych inwestycji) przyznanego na ten cel przez bank współpracujący z BGK. Innowacyjna firma ubiegająca się o pomoc musi uzyskać w banku promesę kredytową, która stanowi integralną część wniosku o dofinansowanie składanego w BGK.


Na dofinansowanie zostało przeznaczonych 550 mln zł. Nabór odbywa się w kilku rundach: pierwsza trwa do 1 marca, a kolejne od 8 marca do 5 kwietnia oraz od 12 kwietnia do 24 maja br.

- Przewidujemy, że tak jak w przypadku poprzednich naborów, do Banku Gospodarstwa Krajowego wpłyną wnioski o wartości znacznie przekraczającej dostępne środki, dlatego warto już teraz skontaktować się z Alior Bankiem, aby odpowiednio wcześnie przygotować poprawny wniosek i uzyskać promesę kredytową - mówi Aleksandra Podobińska-Durka, dyrektor Działu Funduszy Unii Europejskiej i Programów Publicznych w Alior Banku.

 

Skala wsparcia uzależniona jest od wielkości przedsiębiorstwa (na większe dofinansowanie mogą liczyć najmniejsze firmy) i lokalizacji inwestycji (na najwyższe dofinansowanie mogą liczyć firmy inwestujące w regionach Polski Wschodniej). Maksymalna wartość dofinansowania (tj. premii technologicznej) to 6 mln zł. 

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

UPR
http://ketchum.com/warsaw

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowejPublikuj artykuły i zarabiaj z CentrumPR.
Dziennikarstwo obywatelskie


Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Dziennikarstwo obywatelskie
porównanie serwisów


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków
Opowieści na dobranoc... - warsztaty dla dzieci. godz. 16:00, Empik Bonarka, Kraków
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11
Tappi i przyjaciele - Ekspedycja w Wielkie Nieznane – warsztaty z Marcinem Mortką
OPERACJA - KODOWANIE - SZYFROWANIE - warsztaty detektywistyczne
Warsztaty "Wiosenne ozdoby", Empik Posnania, 17.03, 13:00-15:00
Za 2 dni:
Spotkanie autorskie,Przemysław "Vegenerat" Ignaszewski, Poznań,Empik Plac Wolności,19.03,18:00
Za 3 dni:
AlienGuard Roadshow 2018: Bakotech zaprasza do Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Krakowa
Za 10 dni:
Spotkanie autorskie,Kuba Wojtaszczyk, Poznań,Empik Plac Wolności,27.03,18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »