Dom » Wnętrza

Kupujemy prowadnice do szuflad - o tym trzeba pamiętać!

Kupujemy prowadnice do szuflad - o tym trzeba pamiętać!
Zobacz więcej zdjęć »
Szuflady to nieodłączny element mebli biurowych, kuchennych czy łazienkowych. Trudno wyobrazić sobie bez nich w komodę, szafę czy toaletkę. Pozwalają na uporządkowanie wielu przedmiotów, także tych najmniejszych, których przechowywanie zazwyczaj sprawia najwięcej problemów.

Montując szuflady, nie obędziemy się bez prowadnic. Warto wiedzieć, czym kierować się, kupując te elementy - i na co zwrócić uwagę podczas ich montażu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:



Maksymalny udźwig szuflady

Wybierając prowadnice do szuflad, powinniśmy przemyśleć, co będziemy przechowywać w danym meblu. Od tego zależny jest pierwszy z istotnych parametrów – udźwig prowadnic. Ma on szczególnie duże znaczenie w przypadku szuflad kuchennych, w których trzymamy ciężkie przedmioty – garnki, zastawę stołową czy zapasy przetworów i konserw. Udźwig prowadnic przekłada się na wygodę użytkowania szuflad oraz trwałość konstrukcji. Przeciążone szuflady będą ciężko się przesuwać, a nierzadko także blokować. Zbyt delikatne w stosunku do obciążenia prowadnice mogą ulegać deformacji lub nawet pękać. Będzie się to wiązało z koniecznością wymiany, a więc z dodatkowymi kosztami i ponownym nakładem pracy.



Wysuw szuflady poza korpus mebla

Drugą istotną cechą, na którą należy zwrócić uwagę, wybierając prowadnice do szuflad, jest zakres, w jakim mają one wysuwać się poza lico mebla. Możliwe jest wysunięcie pełne lub częściowe (zobacz prowadnice do szuflad dostępne w Castoramie). W przypadku płytkich szuflad wskazane jest wybranie prowadnic umożliwiających pełne wysunięcie. Dzięki temu dostanie się do tylnej części szuflady będzie możliwe i wygodne. W przypadku wysokich szuflad wystarczające będzie wysunięcie częściowe, na około trzy czwarte długości.



Dodatkowe funkcje prowadnic do szuflad

Prowadnice do szuflad mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak delikatne domykanie. Dzięki temu zapobiegniemy trzaskaniu podczas zamykania. Przydatna może być także funkcja push to open – zwłaszcza w przypadku kuchni. Delikatne naciśnięcie lica szuflady powoduje jej otwarcie, dzięki czemu możemy dostać się do zawartości nawet wtedy, gdy mamy zajęte ręce.



Prowadnice rolkowe kontra prowadnice kulkowe

Wybierając prowadnice, musimy zwrócić uwagę także na rodzaj konstrukcji. Do wyboru mamy urządzenia rolkowe oraz kulkowe. Prowadnice rolkowe cechują się raczej niewielkim udźwigiem i tylko częściowym wysuwem. Są za to ciche, łatwe w montażu i stosunkowo tanie. Prowadnice kulkowe mają duży udźwig, mogą być wysuwane w całości lub częściowo. Są jednak droższe od modeli rolkowych. Na rynku znajdziemy modele z dodatkowymi funkcjami – cichym domykaniem czy otwieraniem poprzez naciśnięcie.



Prowadnice dolnego montażu

Jeśli zależy nam na tym, aby prowadnice po otwarciu szuflady nie były widoczne, możemy rozważyć zakup prowadnic dolnego montażu. Cechują się one różnorodnym udźwigiem. Warto wybrać odpowiednio duży udźwig do planowanego zastosowania szuflady, aby uniknąć deformacji konstrukcji, która zepsuje uzyskany efekt. Prowadnice dolnego montażu mogą mieć wysuw pełny lub częściowy. W ich przypadku możliwe jest także zastosowanie systemu push to open oraz funkcji cichego domykania.

Kupując prowadnice do szuflad, warto zwrócić uwagę na ich rodzaj, maksymalny udźwig, wysuw poza korpus mebla oraz obecność funkcji dodatkowych.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »