Rozrywka i wypoczynek » Sport

Lubinianki wicemistrzyniami Polski!

Zobacz więcej zdjęć »
Miły upominek sprawiły sobie i kibicom zawodniczki Ecorenu Ziemi Lubińskiej – w turnieju finałowym halowych Mistrzostw Polski w Sieradzu zdobyły wicemistrzostwo! To największy sukces w dotychczasowej historii lubińskiego klubu: pierwsze medale i od razu srebrne!

Mecze VI Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych rozegrano w przedświąteczny weekend 19-20 grudnia. W sobotę osiem drużyn walczyło o jak najlepsze wyniki w dwóch grupach - Ecoren Ziemia Lubińska trafił do grupy A razem z Andrusami Lipnik, Olimpią Szczecin i UMKS Ostrowią Ostrówek MOSiR Sieradz.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Do drugiej grupy dolosowano FC Katowice, Pragę Warszawa, Sztorm Gdynię i Unię Racibórz. W spotkaniach eliminacyjnych piłkarki Ecorenu wygrały z Andrusami Lipnik (3:0) oraz wysoko pokonały zespół ze Szczecina (aż 7:1), musiały jednak uznać wyższość gospodyń turnieju, zawodniczek Ostrowii Ostrówek (przegrały z nimi 0:2). Awansowały jednak z drugiego miejsca w grupie do półfinałów, zaplanowanych na niedzielę 20 grudnia.

Emocji było bardzo dużo już w półfinale, w którym spotkaliśmy się ze Sztormem Gdynia, obecnym mistrzem Polski na terenach trawiastych. Po ciężkim meczu wygraliśmy z nimi 1:0, a prawdziwie dramatyczny przebieg miał sam finał, cały czas trzymał w napięciu - opowiada Janusz Przybyło, trener Ecorenu Ziemi Lubińskiej. - Ostrowia strzelała gole, my wyrównywaliśmy, obie bramkarki popisywały się wspaniałymi paradami i już wydawało się, że czeka nas remis i rzuty karne, gdy najlepsza zawodniczka Ostrowii niemal w ostatniej minucie zdobyła prowadzenie.

Ecoren przegrał w finale 2:3, ale jak podkreśla trener, niewiele brakowało do szczęścia. W dodatku lubiński klub poniósł porażkę w meczu z aktualnym halowym mistrzem Polski, który dzięki tej wygranej zdobył tytuł mistrzowski trzeci raz z rzędu.

Dla naszego klubu jest to pierwszy medal w tak ważnych mistrzostwach i to od razu srebrny - cieszy się Janusz Przybyło. - W dodatku podczas finałów obecni są trenerzy reprezentacji różnych kategorii wiekowych, a że wypowiadali się o dziewczętach w samych superlatywach, więc będzie to skutkowało już wkrótce kilkoma poważnymi powołaniami do kadry narodowej.

Wspaniałą grę Joanny Bugajskiej z Ecorenu Ziemi Lubińskiej docenili też organizatorzy, wybierając ją na najlepszą bramkarkę turnieju.

Teraz na halowe wicemistrzynie kraju czeka świąteczna przerwa i zasłużony odpoczynek. Do treningów powrócą na początku stycznia.