Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Masz łupież i nie wiesz co zrobić?

Masz łupież i nie wiesz co zrobić?
Zobacz więcej zdjęć »
Łupież zagraża każdemu, jest bardzo powszechną i dosyć uciążliwą dolegliwością. Pojawia się właściwie znikąd, czasami wystarczy wiatr lub zbyt dużo słońca, albo nowy szampon do mycia włosów i problem się uaktywnia.

Na łupież jesteśmy też narażeni teraz, ryzyko pojawienia się łupieżu wzrasta wraz z nadejściem zimy, a my często nie wiemy co robić. Sięgamy po coraz to nowe szampony, których reklamy w niemal każdym bloczku reklamowym pojawiają się w telewizji. Kupujemy je, stosujemy, a łupież jak był... tak i nie zniknął, bo pomimo, zdawałoby się, sporej wiedzy o nim, nie wiemy, że łupież trzeba leczyć, a kosmetyka i szampony kosmetyczne z leczeniem mają niewiele wspólnego.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Czynniki wywołujące łupież

Czynniki wywołujące łupież mogą być bardzo różne, wystarczy lekkie zachwianie równowagi skóry, podrażnienie, wychłodzenie, przegrzanie i im podobne skrajne sytuacje, by doszło do nadmiernego złuszczania się naskórka, które obserwujemy w postaci łupieżowych łusek tkwiących pomiędzy włosami lub osypujących się na ramiona i plecy przy każdym ruchu głowy. Na tym etapie łupież jest już nie tylko efektem podrażnień, na tym etapie rozwoju – to choroba wywoływana przez grzyby. Są to drobnoustroje, które żyją sobie na skórze głowy w ograniczonej populacji. Ich liczba się nie zwiększa dopóki skóra głowa, a właściwie cały organizm utrzymuje pełną równowagę biologiczną, z chwilą zachwiania tej równowagi i osłabienia kondycji oraz mechanizmów obronnych grzyby, dodajmy iż jest to gatunek drożdżaków o dźwięcznie brzmiącej nazwie Malassezia furfur, przystępują do ataku, czyli zaczynają się rozmnażać. Skóra się broni produkując coraz więcej naskórka, naskórek rogowacieje i tak pojawia się łupież.

Rodzaje łupieżu

Łupież nie zawsze osypuje się z głowy. Ten rodzaj łupieżu, który sprawia, że włosy wyglądają jak przyprószone mąką nazywany jest łupieżem suchym. Na owłosionej skórze głowy może jednak pojawić się też łupież tłusty, któremu towarzyszy bardzo nasilony łojotok. W tym łupieżu łuski przytwierdzone są do włosów i głowy i trudno je usunąć nawet w trakcie czesania włosów. Taki łupież jest już dosyć groźny, bo może powodować trwałe uszkodzenia skóry, a właściwie mieszków włosowych.

Leczenie łupieżu

Szampony kosmetyczne należy traktować raczej jako delikatną profilaktykę przeciwłupieżową, bo kosmetyki jedynie wzmacniają naturalne mechanizmy obronne skóry, odżywiają ją i chronią, ale nie usuwają głównych sprawców łupieżu – grzybów. Dla wygrania walki z łupieżem konieczne jest zastosowanie profesjonalnych, leczniczych szamponów przeciwgrzybiczych. Wśród nich szczególną popularnością cieszy się Nizoral z ketokonazolem, ale proponuję zwrócić uwagę na inny szampon – Dandrene, który oprócz ketokonazolu zawiera też inny lek, szczególnie dobrze radzący sobie z drożdżakami klimbazol.

Połączenie dwóch lekarstw i wielu substancji odżywczych, rozbijających łuski, hamujących replikację komórek skóry i nawilżających skórę głowy pozwala uzyskać wyjątkowo silne i wyjątkowo skuteczne działanie.

Dandrene można kupić w dobrych sklepach internetowych. To skuteczny środek o działaniu leczniczym i profilaktycznym.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Łupież
http://jakpokonalemlupiez.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »