Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Matemagia, czyli magiczny świat matematyki w Avenidzie Poznań

Matemagia, czyli magiczny świat matematyki w Avenidzie Poznań
Zobacz więcej zdjęć »
W ciągu jednej minuty na całym świecie zostają sprzedane 152 lalki Barbie, w tym samym czasie ze wszystkich kontynentów startuje 60 samolotów, a dzięcioł w ciągu 60 sekund puka dziobem w pień aż 1200 razy!

Wszystko da się policzyć i przedstawić za pomocą cyfr, liczb czy działań matematycznych. O potędze liczenia, mnożenia i dzielenia opowiada interaktywna wystawa „Matemagia” w Avenida Poznań. Sześć wysp tematycznych można odwiedzać do 22 października.


Eksponaty, które nie tylko ładnie wyglądają, ale przede wszystkim uruchamiają szare komórki – tak jednym zdaniem można opisać najnowszą wystawę w Centrum Handlowym Avenida Poznań. Jest ona skierowana do wszystkich, dla których matematyka może stać się z jedną z najlepszych przygód. Wystawa „Matemagia” to 40 interaktywnych eksponatów rozmieszczonych na sześciu wyspach tematycznych. Statystka i przypadek, przestrzeń i geometria, liczenie i kalkulowanie czy ilość i optymalizacja to tylko kilka zagadnień, które porusza "Matemagia". Wystawa udowadnia, że matematyka nie jest tak abstrakcyjna, jak wielu może myśleć. Eksponaty pokazują, że z matematycznymi zagwozdkami spotykamy się w życiu codziennym: w czasie zakupów, a nawet w trakcie słuchania muzyki! Dlatego zachęcam nie tylko uczniów, ale i dorosłych, którzy chcą odkryć tajniki liczb – zachęca Norbert Fijałkowski, dyrektor Avenidy Poznań. 

Każda z tematycznych wysp ma własny kolor, który ułatwi zwiedzającym ich odróżnienie. Ponadto wizualne podziały pomagają lepiej zapamiętać nowo zdobytą wiedzę.

Interaktywna wystawa „Matemagia” będzie dostępna w Centrum Handlowym Avenida Poznań (piętro I, przy fontannie) codziennie do 22 października w godzinach funkcjonowania centrum, tj. poniedziałek-sobota 9.00-21.00, niedziela 9.00-20.00. W lekcjach z przewodnikiem wezmą też udział uczniowie szkół podstawowych. Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agnieszszka

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »