Rozrywka i wypoczynek » Sport

Mistrz Wielkopolski wyłoniony! Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie

Mistrz Wielkopolski wyłoniony! Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie
Zobacz więcej zdjęć »
W miniony weekend na Kalinowych Polach już po raz drugi odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie BMW Olszowiec Open. W dniach 2-3 września na polu golfowym zgromadziło się ponad 120 golfistów grających o nagrody warte blisko 250 000 PLN. Wydarzenie komentował Tomasz Zembrowski.

Pierwszego dnia Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w Golfie zawodnicy mieli okazję zmierzyć się nie tylko z wyzwaniem turniejowym, ale także w konkurencjach specjalnych – Hole in One, Longest Drive, Nearest to the Pin i Putting Green. Konkursy zorganizowano na dołkach sponsorskich oraz w pobliżu domku klubowego. Nagrody w postaci voucherów rabatowych ufundowali partnerzy wydarzenia – Pitty Style, Candeo Clinic Poznań, JLSW, Taylor Made, Grecos Holiday, Core Clinic oraz Trzaskowo Golf Club.

Na piątym dołku odbył się konkurs Hole in One. Zwycięzca miał szansę wyjechać z Kalinowych Pól samochodem marki BMW 430i xDrive Gran Coupé Model M Sport.  W tym roku – podobnie jak w poprzednim – żaden z graczy nie miał szczęścia. Czyżby do trzech razy sztuka?

Ostatnią konkurencją, w której uczestnicy turnieju brali udział pierwszego dnia zawodów był Putting Green. W tym roku było jeszcze trudniej. Wygrywał zawodnik, który uzyskał najlepszy wynik z trzech trafień. Najlepszy w tej konkurencji okazał się zeszłoroczny Mistrz Wielkopolski Juniorów, Kamil Nowak.

Poza rywalizacją sportową, przez cały czas trwania turnieju dla uczestników oraz ich kibiców dostępne były strefy rozrywki i chilloutu.

W ciągu dwóch dni mistrzostw odbyło się ponad 60 startów zawodników z Wielkopolski i nie tylko. Zawodnicy rywalizowali w kilku rozłącznych kategoriach.

 Finalnie drugiego dnia na podium uplasowali się:

1.    Kategoria MISTRZOWSKA - Stroke Play Brutto - Mężczyźni

·      Mistrz Wielkopolski Grzegorz Gawroński

·      Vice-Mistrz Wielkopolski Ireneusz Sęk

·      II Vice-Mistrz Wielkopolski Robert Karbowniczek

2.    Kategoria MISTRZOWSKA - Stroke Play Brutto - Kobiety

·      Mistrzyni Wielkopolski Oksana Wojtkiewicz

·      Vice-Mistrzyni Wielkopolski Marianna Duczmal

·      II Vice-Mistrzyni Wielkopolski Natalia Vogler

3.    Kategoria MISTRZOWSKA - Stroke Play Brutto - Juniorzy

·      Mistrz Wielkopolski Juniorów Kamil Nowak

4.    Kategoria łączna Stableford Netto na podstawie ¾ HCP - Kobiety i Mężczyźni

·      I Miejsce Stableford Netto Marian Rozrażewski

·      II Miejsce Stableford Netto Michał Rypiński

·      III Miejsce Stableford Netto Grzegorz Ramos

5.    Kategoria Stableford Netto na podstawie ¾ HCP - Juniorzy

·      Najlepszy Junior Stableford Netto Emil Rudiak

Dekorację najlepszych zawodników prowadził Tomasz Zembrowski, członek PGA Polska. Wartość nagród wyniosła niemal 250 000 PLN.

Golf w Polsce z roku na rok staje się coraz bardziej popularny, dociera do szerokich grup zainteresowań. Społeczność golfową tworzą ludzie pełni pasji, a to takimi najbardziej lubimy się otaczać. Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie BMW Olszowiec Open są jak czas spędzony w gronie dobrych znajomych. To najlepsza forma weekendu podsumowuje wydarzenie Arkadiusz Ograbek, współorganizator turnieju, 365 Sport Active.

 

 

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

monk

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
Za 2 dni:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »