Kultura » Kultura
Myślenice wyrastają na szachową potęgę małopolski
Zobacz więcej zdjęć » |
W bieżącym roku 25-lecie swojej działalności obchodzi Myślenicki Klub Szachowy. Jest on jednym z najdłużej działających tego typu klubów na terenie małopolski. Okazja do świętowania jest szczególna, ponieważ dzięki nowym inicjatywom i wsparciu sponsorów, klub systematycznie rozszerza swoją działalność. W ubiegłym roku dzięki uprzejmości dyrekcji myślenickiego domu kultury mogliśmy zaprosić dzieciaki ze szkół podstawowych do udziału w bezpłatnym kursie gry w szachy oraz rozpoczęliśmy cotygodniowe spotkania klubowe mówi Marcin Suder – koordynator Myślenickiego Klubu Szachowego. Aktualnie około 35 dzieciaków pod okiem naszej 3 osobowej kadry szkoleniowej systematycznie poznaje tajniki „królewskiej gry”. Wyniki osiągnięte w ciągu kilku miesięcy treningów przez najmłodszych członków Myślenickiego Klubu Szachowego są naprawdę imponujące. Dzieciaki mogły zasmakować prawdziwej rywalizacji i zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami na kilkunastu turniejach szczebla wojewódzkiego, ogólnokrajowego oraz międzynarodowego. Udało im się tam zdobyć pierwsze w życiu nagrody i wyróżnienia, które stanowią dla nich ważną motywację do dalszych treningów. Myślenicki Klub Szachowy to miejsce spotkań nie tylko dzieciaków. Coraz częściej na partię szachów przychodzą starsi mieszkańcy miasta. Niestety często przegrywają z dziewięciolatkami, którzy od kilku miesięcy systematycznie uczestniczą w profesjonalnych szkoleniach.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
O tym czego uczy młodych ludzi systematyczna gra w szachy i dlaczego warto poznać zasady gry opowiada Marcin Suder z Myślenickiego Klubu Szachowego. Przede wszystkim jest to doskonałe ćwiczenie intelektualno-umysłowe. Szachy uczą planowania, ponoszenia odpowiedzialności za swoje decyzje, skupienia i wyciszenia. Są też jedną z niewielu dyscyplin sportowych, w których czynniki zewnętrzne lub „środki dopingujące” nie maja wpływu na rezultat pojedynku. Szachy również wymagają systematyczności i zaangażowania czasowego. Potrzeba wielu miesięcy ćwiczeń, aby zaczęć odnosić sukcesy na turniejach. Czy w każdym wieku można rozpocząć naukę gry w szachy? Oczywiście wysiłek intelektualny jest potrzebny całe życie dla prawidłowego funkcjonowania mózgu, jednak najlepsze rezultaty można osiągnąć zachęcając do gry już dzieci w wieku przedszkolnym.
W rozwój szachowych talentów oprócz wielu firm i instytucji zaangażował się także burmistrz Myślenic, fundując nagrody dla wszystkich 120 uczestników turnieju, zorganizowanego po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku na myślenickim rynku. To dla nas prawdziwy zaszczyt, że możemy wspierać klub, który integruje i rozwija dzieci i młodzież z terenu Myślenic mówi Jerzy Kala PR manager z Biura Projektów ARCHON+. Będziemy kibicować młodym ludziom w rozwijaniu szachowych talentów. Chcielibyśmy, aby z naszą pomocą Myślenice wyrosły na szachową potęgą w skali województwa oraz później w całym kraju.
Plany rozwoju naszego Klubu są bardzo ambitne mówi Marcin Suder koordynator Myślenickiego Klubu Szachowego. Chcemy po przeszkoleniu nauczycieli uruchomić szkolne kółka szachowe w regionie. Akcja będzie dofinansowana ze środków Miasta i Gminy Myślenice. Będziemy kontynuować organizację turniejów na myślenickim rynku oraz częściej uczestniczyć w imprezach wyjazdowych. Chcielibyśmy również zaangażować większą liczbę rodziców w pracę w Klubie m.in. do opieki nad dziećmi w trakcie wyjazdów na turnieje. W najbliższym czasie organizujemy spotkanie z wicemistrzem świata w kategorii do lat 16, który udzieli cennych wskazówek młodym uczestnikom Klubu. Wierzymy, że „królewska gra” będzie przyciągać coraz większą rzeszę pasjonatów i zyskiwać z roku na rok na popularności.
źródło www.archon.pl www.projektydomow.pl www.osiedladomow.pl
Komentarze (0)