Społeczeństwo » Społeczeństwo
Nad morze i w góry
Zobacz więcej zdjęć » |
Dotacja, przyznana w ramach prowadzonego przez Fundację Programu grantowego „Bank Dziecięcych Uśmiechów”, zostanie przeznaczona na organizację letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży specjalnej troski oraz ich rodzeństwa – dzieci członków Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Więcej Radości”. W integracyjnych spotkaniach i wyjazdach udział wezmą również osoby dorosłe, korzystające na co dzień z pomocy organizacji. W sumie z projektu skorzysta 30 dzieci w wieku od 6 do 18 lat .
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym stale się rozwija i potrafi korzystać dostępnych form wsparcia. W tym roku utworzyło świetlicę integracyjno-rehabilitacyjną. Prowadzone są tam zajęcia rehabilitacyjne i warsztaty terapii zajęciowej dla dzieci i młodzieży specjalnej troski. Na potrzeby świetlicy został zakupiony specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, na który środki zostały pozyskane w ramach programów konkursowych ze Starostwa i gminy Wicko oraz od indywidualnych darczyńców.
Zgodnie z założeniami projektu, dofinansowanego obecnie przez Fundację Banku Zachodniego WBK, jeszcze w czerwcu, dzieci będą mogły skorzystać z możliwości integracji w ramach biesiady na przywitanie lata. Odbędzie się ona przy ognisku i będzie połączona z pieczeniem kiełbasek, konkursami i nagrodami W lipcu i sierpniu dzieci pojadą do kina w Lęborku i do Łeby, gdzie zobaczą wydmy i plażę oraz wesołe miasteczko. Wyjazd będzie także okazją do spaceru po Słowińskim Parku Narodowym. Na wrzesień planowana jest trzydniowa wycieczka autokarem do Panoramy Racławickiej we Wrocławiu i do Karpacza. Na koniec lata przygotowywane jest kolejne spotkanie integracyjne: również przy ognisku, z konkursami, nagrodami i poczęstunkiem. - Dla tych dzieci to nie tylko rekreacja, ale także możliwość zobaczenia czegoś więcej i wyjazdu poza miejsce zamieszkania, na co rzadko mają okazję – mówi Sekretarz Stowarzyszenia, Stanisława Szuba. – Chcemy im pokazać całe bogactwo polskiej fauny i flory, dlatego zabieramy je na kilka wyjazdów: tak aby mogły zobaczyć i góry, i morze, pragniemy aby ich wakacyjny wypoczynek był jednocześnie przyjemny i pożyteczny – dodaje.
Uroczyste przekazanie dyplomu od Fundacji Banku Zachodniego WBK będzie miało miejsce 18 czerwca 2009, o godzinie 16.00, w świetlicy Integracyjno-Rehabilitacyjnej Stowarzyszenia, w budynku GOK w Wicku. Jako przedstawicielka Banku Zachodniego WBK wystąpi Beata Madyńska. Na spotkaniu obecni będą także: Wójt Dariusz Waśkiewicz i Sekretarz Gminy Wicko, Agnieszka Wolańska. Dyplom zostanie przekazany na ręce zarządu obdarowanego Stowarzyszenia: prezesa Zygmunta Wilczyńskiego, wiceprezesa Artura Jarosińskiego i sekretarza Stanisławy Szuby .
- Pobudzanie i rozwijanie umiejętności niepełnosprawnych dzieci i młodzieży niezbędne jest im do samodzielnego życia – mówi Beata Madyńska, Dyrektor 1 Oddziału BZ WBK w Lęborku. – Przekazana dotacja ma nie tylko uprzyjemnić i uatrakcyjnić zajęcia warsztatowe, ale także pobudzić dzieci do aktywności osobistej i społecznej, rozwijać ich potrzeby edukacyjne i kulturowe oraz artystyczne – dodaje.
Fundacja Banku Zachodniego WBK od ponad 10 lat pomaga dzieciom z rodzin ubogich i bezrobotnych. Inwestuje w ich edukację, aby miały możliwość realizowania swoich marzeń, planów i potrzeb w dorosłym życiu. Prowadzi też autorskie projekty na terenie całego kraju. Dzieci uczestniczą w profesjonalnych warsztatach fotograficznych i filmowych, podczas których tworzą własne reportaże i filmy. Ponadto Fundacja przyznaje stypendia naukowe najzdolniejszym dzieciom, które nie miały szansy na rozwój swojego talentu. Poprzez Projekt grantowy Fundacja BZ WBK wspiera rocznie ponad 500 organizacji i instytucji z najmniejszych miast i miasteczek. Działania organizacji obejmują co roku prawie 20 000 dzieci.
Autorski Program grantowy „Bank Dziecięcych Uśmiechów”, został zainicjowany w 2004 roku, z myślą o instytucjach, które każdego dnia pomagają dzieciom z ubogich rodzin. Granty Fundacji trafiają do rąk beneficjentów trzy razy w roku. W II edycji programu dotację otrzymało 111 organizacji. Fundusze, dzięki którym placówki otrzymały wsparcie, pochodzą m. in. z 1 proc. podatku, przekazywanego na rzecz organizacji przez podatników. Bank Zachodni WBK, który powołał Fundację, pomimo tak trudnych gospodarczo czasów, co roku podwaja zgromadzone w ten sposób środki. W tym roku zmieniły się priorytety – wsparcie jest przede wszystkim kierowane na działania edukacyjne. Zgodnie bowiem z założeniami Programu „Bank Dziecięcych Uśmiechów”, jest to najlepsza droga do wyrównywania szans dzieci z rodzin uboższych. Oprócz wszelkich działań rozwijających talenty i zainteresowania podopiecznych wspieranych placówek Fundacja zaczęła w tym roku dofinansowywać szkolenia dla pracowników i wolontariuszy oraz konsultacje z psychologami, logopedami i, w miarę dziecięcych potrzeb, innymi specjalistami. Mapę wspartych na terenie całego kraju placówek można znaleźć na stronie: http://bdu.bzwbk.pl/13878.
Komentarze (0)