Społeczeństwo » Społeczeństwo

Naturalne soki z buraków

Naturalne soki z buraków
Zobacz więcej zdjęć »
Każdego dnia spożywamy produkty spożywcze, których źródło nie jest nam dobrze znane. Nawet zapewnienia producentów odnośnie zawartości jedynie dobrych składników nie zawsze jest prawdą. Bardzo ważne jest to, by codziennie dostarczać swojemu organizmu właściwą dawkę witamin oraz minerałów.

Najważniejsze z nich znaleźć można oczywiście w warzywach oraz owocach. Te można jeść w różnych formach, także w postaci soków. Jednym z bardziej wartościowych jest sok z buraków. Dlaczego?

Samo zdrowie

Buraki są źródłem kwasu foliowego, błonnika oraz wielu witamin. Regularne picie soku z tego warzywa wspomaga cały organizm, również pomaga w leczeniu różnego rodzaju chorób. Więc jeśli masz problemy z nadciśnieniem, chorobami serca i układu pokarmowego, powinieneś często pić sok z buraków. Kupno dobrego soku też nie jest prostą sprawą. Na kartonikach często znajdziemy informację odnośnie szkodliwych składników lub złego sposobu wytwarzania soku, który powoduje, że wszystkie cenne wartości znikają. Warto znaleźć informacje odnośnie producentów zdrowych soków oraz zapoznać się z opiniami. Jednym z przykładów może być:  http://www.maurer.com.pl/soki/sok-z-kiszonych-burakow. Soki te charakteryzują się najwyższą jakością. Śmiało możemy pić je codzienne, a także podawać je swoim dzieciom.

Sięgnij po to, co najlepsze

Sok z kiszonych buraków jest nie tylko zdrowy. Dla wielu z nas jego smak również jest dużą zaletą. Warto jednak pamiętać, że odpowiednio przygotowywane soki są w stanie dać nam to, co najlepsze. Wszystkie właściwości zdrowotne zostaną zachowane jedynie wtedy, gdy surowce będą tłoczone we właściwej temperaturze. Również często rezygnuje się z pasteryzacji. Dlatego warto wybierać soki z krótkim terminem ważności, ponieważ te nie zawierają konserwantów i innych chemicznych substancji.

Ucz dobrych nawyków

Niezwykle istotne jest też to, by najmłodsi nauczeni byli dobrych nawyków, takich właśnie jak spożywanie zdrowych warzyw i owoców. Sok z kiszonych buraków może być tego przykładem. Jeśli maluchy nie chcą na początku jeść warzyw w formie surowej lub ugotowanej, zawsze można „przemycić" witaminy oraz minerały w nich zawarte w postaci soku. Taka forma na pewno będzie dla nich dużo bardziej znośna. Soki z warzyw mogą być podawane do obiadów, śniadań, można także pić je w szkole lub w pracy. Są one smaczne, zdrowe oraz pożywne, będą więc świetnym drugim śniadaniem! Codzienne picie przez najmłodszych zdrowych soków z pewnością zachęci ich do kontynuowania tego w przyszłości.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »