Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Niezbędne wyposażenia domu, w którym mieszka dziecko

Niezbędne wyposażenia domu, w którym mieszka dziecko
Zobacz więcej zdjęć »
Czas przygotowań do narodzin pierwszego dziecka to jeden z najprzyjemniejszych okresów w życiu przyszłych rodziców. Kompletowanie wyprawki dla maluszka to zakup niezbędnych mebelków, akcesoriów, kosmetyków i przede wszystkim ubranek.

Warto także pamiętać, że urządzanie przestrzeni dla maluszka, to nie tylko aranżacji pokoju dziecięcego, ale i zapewnienie przyjaznej strefy w całym domu - idealnej zarówno do bezpiecznej zabawy i do wypoczynku.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Najważniejsze cechy przyjaznej strefy dla całej rodziny to: funkcjonalność, bezpieczeństwo i ponadczasowość, która pozwoli czerpać korzyści z aranżacji, przez długie lata. Warto też mieć na uwadze zadowolenie dorastającej pociechy. Jest to możliwe nie tylko w dużych i przestronnych domach, ale także kiedy dysponujemy niewielką powierzchnią mieszkalną.

Pokój dla dziecka

Pokój dziecka powinien być ciepły i wesoły. Jasne barwy ścian powiększą nawet najmniejszy pokój. Najlepiej jest zastosować pastelowe kolory. Sprzętem, jak w pierwszej kolejności pojawia się w każdym dziecięcym pokoiku jest łóżeczko. Ten najważniejszy mebel powinien być bezpieczny dla malucha i praktyczny dla mamy. Warto wybrać większe łóżeczko, by malec mógł w nim sypiać aż do trzeciego roku życia. Podobnie jak łóżeczko, również łóżko rodziców powinno być przystosowane do tego, że nasz maluch będzie tam spędzał wiele godzin. Może też nam posłuży jako przewijak lub miejsce pierwszych zabaw. - Dzięki barierce zabezpieczającej Eva na łóżko, możesz bez stresu bawić się lub spać ze swoim maluszkiem. Dodatkowe ochraniacze sprawią, że dziecko będzie w pełni bezpieczne a odpoczynek rodziców i maluszka będzie w pełni komfortowy - wyjaśnia dodaje Marcin Baranowski, CEO firmy Lionelo.

Niezbędne akcesoria:

Bujaczek  - leżaczek-bujaczek to numerem jeden jeśli chodzi o miejsce drzemek dla niemowlaka, sprawdza się też przy usypianiu oraz w czasie relaksu.  Łagodne i wyciszające melodie zajmą na długo nawet najbardziej wesołego malucha. Bujaczki można nie tylko dostosować do wieku dziecko, ale mają wbudowany pakiet różnych melodyjek, które wpływają relaksacyjnie na dziecko. A ciche wibracje w bujaczku Ruben pomagają dziecku odprężyć się i zasnąć.

Przewijak - jest drugim, zaraz po łóżeczku, ważnym meblem w pokoju niemowlaka, może to być materacyk, który można położyć na komodzie lub podkłady higieniczne do przewijania dziecka rozłożone  bezpośrednio na łóżku rodziców.

Komoda i szafa - w jej szufladach wygodnie przechowasz pościel, duże ilości ciuszków i artykułów do pielęgnacji małego lokatora. Sporym udogodnieniem może być szafa z drzwiami przesuwnymi z podziałem modułowym, która daje przede wszystkim możliwość dobrego i funkcjonalnego zorganizowania. W poszczególnych częściach szafy wnękowej można przechowywać ubrania, inne wykorzystać na zabawki, pomoce edukacyjne oraz inne niezbędne w wychowaniu dziecka przedmioty, które można ukryć przed oczami gości.

Wanienka i stabilny stelaż - to obowiązkowe wyposażenie każdego malucha- zarówno do kąpieli w pokoju, jak i w łazience.  Kosmetyki - na początek nie potrzebujesz wiele kosmetyków, nie musisz więc kupować od razu całej serii. Niezbędny jest płyn do mycia ciała i włosów, balsam albo oliwka do nawilżania i natłuszczania ciała po kąpieli, a także krem zapobiegający odparzeniom.

Krzesełko do karmienia - gdy dziecko opanujecie jedzenie łyżeczką, nadchodzi czas na naukę samodzielnego jedzenia. Zazwyczaj większość niemowląt gotowa jest na to między 9.  a 12. miesiącem życia, co można poznać po tym, że dziecko samo zaczyna sięgać po łyżeczkę i wkładać ją do buzi. Na początek stawiaj przed nim niewielkie porcje, daj dziecku do ręki łyżeczkę, i próbujcie jeść na dwie ręce, z dwóch miseczek - z jednej karmisz malca, z drugiej je on sam. Po około dwóch-trzech tygodniach, takiej nauki większość dzieci zazwyczaj gotowa jest na samodzielne jedzenie. - Pasy bezpieczeństwa  to obowiązkowy element każdego krzesełka do karmienia, który zapewnia dziecku bezpieczny posiłek i sprawia, że nie musisz się martwić o wypadnięcie malca z siedziska czy wiercenie się podczas posiłku. To szczególnie ważne już od pierwszych prób nauki samodzielnego jedzenia. Najlepsze są te regulowane (można zmieniać ich wysokość i dopasować do wzrostu dziecka) i pięciopunktowe  -  dodaje Marcin Baranowski, CEO firmy Lionelo. W zestawie krzesełka do karmienia Linn u Millan dodatkowo można otrzymać osłony na ostre rogi, zaślepki do kontaktów - to ważne dodatki umożliwiające bezpieczne przemieszczanie się malucha po całym mieszkaniu.

Fotelik samochodowy - fotelik, w którym będzie podróżować noworodek, powinien być dopasowany do wieku i wzrostu dziecka - przykładowe modele znajdziesz tutaj: http://lionelo.com/product_category/foteliki-samochodowe/

Wózek i nosidełko - to podstawy sprzęt ułatwiający przemieszczanie się. Wyborzmy takie , które są wygodne i funkcjonalne. Maluch spędza w wózku czy nosidełku dużo czasu, więc ważne jest, aby ów środek transportu był bezpieczny, funkcjonalny oraz zapewniał prawidłowy rozwój dziecka.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Lionelo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »