Technologie » Internet

Nowa odsłona serwisu kultura w Wirtualnej Polsce

Nowa odsłona serwisu kultura w Wirtualnej Polsce
Zobacz więcej zdjęć »
Elżbieta Adamiak, Maria Czubaszek, Małgorzata Pęcińska i Grzegorz Gortat to kolejni twórcy przedstawiający swój ogląd świata, w serwisie kultura.wp.pl

Zgodnie z zapowiedziami twórców serwisu Kultura, jest on  nieustannie rozbudowywany o kolejne propozycje multimedialne.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

„Chcemy skupić wokół serwisu osoby myślące, o szerokim spectrum zainteresowań, stąd nasze starania o systematyczne rozszerzanie oferty witryny." - podkreśla Małgorzata Skrobecka, Koordynator Serwisów Czat i Kultura.

I tak, w każdy czwartek, wysłuchać można nowej audycji redagowanej przez popularyzatorkę muzyki klasycznej, Małgorzatę Pęcińską. Cykl nosi wspólny tytuł A piecere. Słowno-muzyczne felietony są prawdziwą ucztą dla koneserów i solidną dawką wiedzy połączonej z emocjami, dla osób wkraczających w świat muzyki poważnej.

Kolejna z nowych propozycji to artykuły, które ukazują się pod wspólnym tytułem Zapiski mężczyzny po niewłaściwej stronie czterdziestki. Ich autor, Grzegorz Gortat, to  „wróg jesieni, orędownik globalnego ocieplenia. Wśród osób zaufania publicznego na pierwszym miejscu wymienia Humphreya Bogata..." Pełne ciepłego humoru felietony można przeczytać lub... odsłuchać. Z oczywistych względów do odsłuchania zachęca także Śpiewnik uczuć bliskoznacznych Elżbiety Adamiak. Tu internauta ma jeszcze więcej możliwości: do utworu muzycznego dołączony jest bowiem tekst piosenki. Wokół jego tematu pieśniarka snuje własne przemyślenia. Dodatkowo prezentowane są - jako swoista ilustracja tekstu - fotografie wykonane przez artystkę.

Czymś zupełnie wyjątkowym jest nowa rubryka prowadzona przez Kiczkoka Ćwicz Kicz.Autorka w nowatorski i zabawny sposób mierzy się z problematyką kiczu w różnych sferach życia.  W zakładce znaleźć można zarówno wywiady ze zbieraczami (np. maskotek), obejrzeć ich zdumiewające kolekcje, poznać laureatów Turnieju Łgarzy czy wreszcie dowiedzieć się, gdzie znajduje się oaza kiczu, hazardu i seksu ...

Maria Czubaszek w sekcji Magia magla w każdy piątek ostrze swojej satyry kieruje w stronę tabloidów. Jej pełne ironii i dystansu dźwiękowe felietony śmieszą i nadają rzeczywistości właściwe - a naruszone przez kolorową prasę - proporcje.

I wreszcie cykl Moda i Obyczaje, czyli felietony historyczne autorstwa pracowników naukowych Muzeum Pałac w Wilanowie. Dostarczają one w popularny sposób wiedzy o życiu codziennym w  dawnych czasach. Wystarczy wspomnieć takie artykuły jak: „ Lekarze Jana III Sobieskiego", „Potop z romansem w tle", „Mikołaja Reja kłopoty z modą".

Wirtualna Polska jako pierwsza, wśród największych polskich portali, przed niespełna dwoma laty, uruchomiła witrynę w całości poświęconą kulturze. Można w niej znaleźć informacje  o najciekawszych wydarzeniach z różnych dziedzin - od festiwali muzycznych przez targi książki, po wernisaże, sylwetki twórców i przewodniki po miastach.

Serwis kultura.wp.pl zajmuje drugie miejsce pod względem oglądalności wśród polskich witryn poświęconych tej teamtyce. Obecnie ma ponad 245 tysięcy użytkowników i blisko 1,2 mln odsłon miesięcznie.*

http://kultura.wp.pl
* Na podstawie badania Megapanel PBI/Gemius III 2009.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »