Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Nowa stacja dializ Fresenius NephroCare w Bydgoszczy

Od stycznia rozpocznie działalność pierwsza w Bydgoszczy niepubliczna stacja dializ. Będzie prowadzić ją największa w Polsce firma, świadcząca usługi z zakresu dializoterapii - Fresenius NephroCare Polska Sp. z o.o.

Centrum Dializ Fresenius NephroCare powstało przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. E. Warmińskiego w Bydgoszczy, który dotychczas nie prowadził leczenia nerkozastępczego.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Stacja zlokalizowana jest w dzierżawionych pomieszczeniach budynku Szpitala. Obecnie zainstalowane są tam 2 stanowiska dializacyjne, ale w miarę potrzeb i wzrostu liczby pacjentów stacja będzie się rozwijać. W połowie przyszłego roku, zgodnie z umową podpisaną ze Szpitalem, stacja zostanie przeniesiona do specjalnie dla tego celu wybudowanego budynku. Obiekt na terenie Szpitala wzniesie na swój koszt firma Fresenius. Na 600m2 powierzchni będzie można wstawić 16 stanowisk dializacyjnych i leczyć 100 pacjentów. Inwestycja sięgnie kilku milionów złotych.

 

Zgodnie ze światowymi standardami firmy Fresenius, obecna stacja została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt do dializ firmy Fresenius Medical Care (aparaty do hemodializ, stacja uzdatniania wody) oraz sprzęt komputerowy i meble. Po przenosinach do nowego budynku, zostanie zainstalowany centralny system dystrybucji koncentratu, który znaczenie ułatwia pracę personelu medycznego.

 

Spółka Fresenius NephroCare Polska podpisała już kontrakt na 2008 rok z Narodowym Funduszem Zdrowia na prowadzenie zabiegów hemodializ w Bydgoszczy. Dzięki temu, podobnie jak we wszystkich innych placówkach w kraju, leczenie dla pacjentów będzie bezpłatne, finansowane w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. W przyszłości Fresenius w Bydgoszczy zamierza prowadzić też poradnię nefrologiczną i zabiegi dializy otrzewnowej.

W Bydgoszczy dializowaniem pacjentów zajmie się doświadczony personel medyczny. W tej chwili firma zatrudnia kilku pracowników (lekarzy, pielęgniarkę oddziałową i pielęgniarki), którzy do tej pory pracowali na stacjach dializ. Firma dokłada wszelkich starań, aby podnosić kwalifikacje swoich pracowników, a więc również personel bydgoskiej stacji będzie podlegał międzynarodowym programom szkoleń.

 

Znakiem rozpoznawczym sieci stacji dializ Fresenius NephroCare jest bardzo wysoka jakość świadczonych usług. Łącząc krajowe (27 stacji w Polsce) i międzynarodowe (2.100 ośrodków na świecie) doświadczenie, firma wypracowała najwyższej klasy standardy opieki nad pacjentami. W stacjach należących do sieci Fresenius w Polsce stosowane są bardzo nowoczesne filtry dializacyjne. Używane są wyłącznie jednorazowo, mimo że NFZ dopuszcza ich reutylizację (płukanie i ponowne wykorzystanie). Taki sprzęt medyczny w połączeniu z techniką dializy wysokoprzepływowej i jednorazowym korzystaniem z dializatorów tworzy najskuteczniejszą dostępną w kraju terapię nerkozastępczą.

 

„Dobro pacjenta stawiamy w naszej firmie na pierwszym miejscu – mówi Teresa Rydzyńska, Prezes Zarządu Fresenius NephroCare Polska – chcemy zapewnić leczenie na najwyższym, światowym poziomie. Dlatego w stacjach Freseniusa w Polsce i na świecie obowiązują rygorystyczne procedury w zakresie bezpieczeństwa i osiąganych wyników medycznych.”  
O jakość leczenia dba dyrektor medyczny sieci, który regularnie wizytuje stacje i kontroluje osiągane wyniki.

 

Korzyści z otwarcia nowej niepublicznej stacji w Bydgoszczy są ogromne dla każdej ze stron. Inwestycja przyniesie wiele pożytku pacjentom z regionu, którzy uzyskają dostęp do najlepszego sprzętu i najnowszych zdobyczy medycyny. Korzyści z kontraktu ma również Szpital, na terenie którego zlokalizowana jest stacja – budżet szpitalny zasilą środki z dzierżawy i kontraktów z zakresu diagnostyki, hospitalizacji i usług laboratoryjnych. Stacja będzie stanowić też wsparcie w prowadzeniu dializ ostrych.

 

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Dializ Fresenius NephroCare to największy w Polsce niepubliczny dostawca usług dializacyjnych, jednak do tej pory nie miał w województwie kujawsko-pomorskim żadnej placówki. Oferuje bezpłatne, bo oparte na kontrakcie z Narodowym Funduszem Zdrowia, zabiegi dializacyjne na najwyższym światowym poziomie. Ośrodki Freseniusa pracują według rygorystycznych kryteriów jakościowych – podlegają nadzorowi korporacyjnemu, tak by osiągane parametry medyczne były zgodne z międzynarodowymi normami (European Dialysis and Transplant Association, European Best Practice Guidelines) oraz zasadami jakie wyznacza polskie prawo, Krajowy Nadzór Nefrologiczny i Narodowy Fundusz Zdrowia.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Fresenius Nephrocare Polska Sp. z o.o.
http://www.nephrocare.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »