Dom » Architektura

Nowe regulacje UE dotyczące źródeł światła

Nowe regulacje UE dotyczące źródeł światła
Zobacz więcej zdjęć »
W celu poprawienia efektywności energetycznej Unia Europejska z 1. września 2021 roku wprowadziła nowe przepisy. Zmiany dotyczą m.in. klas energetycznych oraz etykiet znajdujących się na opakowaniach produktów oświetleniowych.

Pojęcie efektywności energetycznej to temat chętnie poruszany przez producentów opraw oświetleniowych oraz ekologów. Odnosi się do zmniejszenia poboru energii przy jednoczesnym uzyskaniu tej samej mocy wyjściowej. W celu unormowania tych parametrów Unia Europejska wprowadziła nowe etykiety określające klasę energetyczną urządzeń AGD oraz źródeł światła. Przez lata system określający te normy się nie zmieniał, a od 1 września 2021 przybrał dla branży oświetleniowej nową formę. Teraz etykieta oprócz klasy energetycznej uwzględnia również zużycie energii w kilowatogodzinach oraz kod QR, będący linkiem do bazy ERPEL, gdzie znajdują się szczegółowe informacje o produkcie. Klasy zostały uproszczone, usunięte zostały „+” dla najwyższej oceny A. Obecnie znajdziemy wyłącznie oznakowania od A do G. Zmieniła się skala klasyfikacji, co sprawia, że produkty kiedyś określane skalą A+, dziś mogą być oznaczone jako zaledwie klasa E. Wydajność tych produktów nie uległa jednak zmianie.  

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Głównym założeniem zmian etykiet efektywności energetycznej jest zwiększenie świadomości ekologicznej oraz stymulowanie innowacyjności, wprowadzającej co raz to nowsze rozwiązania przyjazne dla środowiska. Producenci chcący zachęcić do zakupów swoich produktów muszą więc wprowadzać urządzenia bardziej energooszczędne i inwestować w technologie, które pozwolą na uzyskanie najwyższej klasy energetycznej.

Nowe regulacje wiążą się także z wprowadzeniem nowych dyrektyw dotyczących miar efektu stroboskopowego i migotania.

Błyskawicznie dostosowaliśmy się do nowych przepisów i swoim Klientom oferujemy rzetelną informację uwzględniającą nowe zasady i wytyczne. Zapewne Użytkownicy będą się przez jakiś czas przyzwyczajać się do nowego sposobu oznaczania, ale z drugiej strony dla wszystkich jest to wyraźny sygnał, że rozwój technologii musi iść w kierunku jak największej oszczędności energii i minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Od lat z determinacją pracujemy nad efektywnością naszych produktów i całą naszą wiedzę wykorzystujemy, by oferować jak najbardziej energooszczędne rozwiązania. Z dumą możemy przyznać, że mamy w tej kwestii spore osiągnięcia. Niektóre z naszych realizacji pozwoliły wygenerować aż 80% oszczędności w zakresie zużycia energii. Jesteśmy też firmą, która wykonała jedną z najbardziej energooszczędnych iluminacji zewnętrznych w Polsce – mam tu na myśli budynek Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej – mówi Cezary Wichniewicz Product Manager z Lena Lighting.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Lena Lighting
http://www.lenalighting.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »