Gospodarka » Przemysł
Nowi udziałowcy rozszerzą zakres usług i rozwiązań KZA
Zobacz więcej zdjęć » |
Transakcja FIMA i KZA wzmocni nasze możliwości finansowe w ramach przygotowań do zbliżających się dużych projektów związanych z modernizacją infrastruktury, poszerzy nasz portfel rozwiązań, pozwoli na skuteczniejsze wykorzystanie zatrudnionych specjalistów oraz zmniejszy koszty związane z zarządzaniem. Tylko na rynku automatyki kolejowej w Polsce w najbliższych latach zaplanowane są inwestycje o wartości prawie półtora miliarda euro
- wyjaśnia Edward Jacek Kwarciak, Prezes Zarządu KZA.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przedsiębiorstwo FIMA powstało w 1992 i posiada firmy na Litwie, Łotwie, Białorusi i w Polsce. Firma zatrudnia ok. 500 osób, z których 140 to specjaliści posiadający stosowne kwalifikacje do pracy przy projektach kolejowych. Spółka specjalizuje się w systemach zarządzania ruchem, komunikacji, ochrony, zasilania, informacji pasażerów i pracowników oraz ogrzewania zwrotnic klejowych. FIMA nabyła 68% udziałów w KZA.
Wdrażając strategię wzrostu oraz dążąc do efektywnego wykorzystania posiadanych zasobów i wiedzy, dokonujemy oceny możliwości rozwoju w sąsiednich krajach. Polska jest jednym z największych rynków infrastruktury kolejowej w Europie. KZA posiada doskonałą pozycję w interesującym nas segmencie. Transakcja otworzy dla nas rynek infrastruktury kolejowej w Polsce i zapewni długotrwały rozwój. Jednocześnie pokładamy zaufanie w obecnym kierownictwie spółki i doceniamy ich kompetencje Wspólnie będziemy dążyli do zapewnienia ciągłości działalności KZA. Wierzymy, że FIMA i KZA wspólnie będą mogli konkurować o większą część rynku projektów infrastrukturalnych - wyjaśnia dyrektor generalny FIMA, Gintaras Juknevičius.
Zawierając transakcję kupna-sprzedaży akcji KZA, akcjonariusze KZA korzystali z doradztwa BCMS Polska i kancelarii prawnej DZP, zaś akcjonariusze FIMA - z usług WEH Advisors sp. z o.o., IFP Corporate Finance, kancelarii prawnej Sołtysiński Kawecki & Szlęzak oraz Ernst & Young sp. z o.o.
Nadesłał:
Damian_HKstrategies
|
Komentarze (1)
podręcznikowy przykład jak z firmy z wieloletnią tradycją zrobić wielkie NIC