Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Nowoczesna diagnostyka epilepsji

QNeuro to kompleksowy system monitorowania, diagnozowania, terapii i konsultacji terapeutycznych dla osób chorych na padaczkę.

QNeuro to kompleksowy system monitorowania, diagnozowania, terapii i konsultacji terapeutycznych dla osób chorych na padaczkę. Dzięki połączeniu specjalnie stworzonych narzędzi diagnostycznych z cyfrową bazą wiedzy i danych medycznych, QNeuro umożliwi postawienie najlepszej diagnozy oraz dobranie najbardziej odpowiedniej terapii dla chorego.

W Polsce jest ponad 400 tys. osób chorych na padaczkę. Neurologów zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Epileptologii jest około 300, z czego zaledwie 10% z nich jest certyfikowanych jako specjalistów epileptologii. Potrzebne są rozwiązania, które ułatwią pacjentom dostęp do badań encefalograficznych (EEG – badanie przepływu fal mózgowych), konsultacji ze specjalistami oraz stałego nadzoru nad przebiegiem ich choroby. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, dr n. med. Piotr Zwoliński, specjalista-epileptolog, który od wielu lat pomaga chorym na padaczkę, stworzył projekt QNeuro.​

Rozwiązanie to składa się z: urządzeń diagnostycznych homeEEG/homeVEEG do samodzielnego wykonywania badań elektroencefalograficznych w warunkach domowych, systemu zapewniającego komunikację pacjent-lekarz oraz lekarz-konsultant medyczny oraz systemu wspierania decyzji EpiEngine, będącego wsparciem dla lekarza w zakresie diagnostyki i terapii padaczki, a pacjentom umożliwi e-konsultację z dowolnie wybranym specjalistą zarejestrowanym w systemie.

Do tej pory nie powstał program do kompleksowego prowadzenia pacjentów chorych na padaczkę lub inne schorzenia neurologiczne, którego elementem, byłby podobny do naszego, samouczący się system wspierania decyzji.

Projekt finansowany jest ze środków własnych oraz współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój lata 2014-2020, realizowany w ramach poddziałania 1.1.2 PO IR Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej w konkursie 2/1.1.2/2015 PO IR.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

QNeuro
http://enquant.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »