Rozrywka » Rozrywka
Ofensywa sztuki – wernisaż w Ogrodach Hallera
Zobacz więcej zdjęć » |
Wystawa zbiega się z zakończeniem realizacji kolejnego etapu kameralnego osiedla Ogrody Hallera, wkomponowanego w otaczającą przyrodę. Wernisaż to także wyjątkowe spotkanie z artystką połączone z prezentacją jej prac zrealizowanych w ponad 20 krajach, na pięciu kontynentach.
Krystalizacja przestrzeni
"Zabłąkana chmura" to kontynuacja oryginalnej linii twórczej Ludwiki Ogorzelec, która od lat realizuje cykl prac "Krystalizacja przestrzeni". Rzeźba w Ogrodach Hallera powstaje w ramach stworzonych przez architektów uwarunkowań, z uwzględnieniem funkcjonalności i estetyki osiedla.
Sama artystka na temat swoich prac wypowiada się w sposób bardzo konkretny - Chcę uchwycić to, co pozornie niewidzialne, pokazać odbiorcom, że przestrzeń wcale nie jest pustką. - przekonuje.
Ofensywa sztuki
Praca Ludwiki Ogorzelec to kolejny punkt na mapie wrocławskiej "Ofensywy sztuki". Rzeźba dołączy do znanych już wrocławianom instalacji - „Pod jabłonią” Alojzego Gryta (rzeźba na Jagodnie), „Pociągu do nieba” Andrzeja Jarodzkiego (pl. Strzegomski) i „Mama i ja” Janusza Klekota (ul. Św. Mikołaja).
Akcja zakłada umieszczanie dzieł w starannie wybranych częściach Wrocławia. Inicjatywa zrodziła się z przekonania, że eksponowanie sztuki w miejscach publicznych budzi wrażliwość estetyczną, podnosi standard życia i jest jednym z elementów podkreślających wyjątkowość miasta. Mecenasem jest Grupa Archicom, wrocławski deweloper.
BIO
Ludwika Ogorzelec na co dzień mieszka i tworzy w Paryżu, a jej prace zdobią miasta całego świata (Australia, Chiny, Francja, Japonia, Stany Zjednoczone i inne). Tworzy za pomocą przecinającej się linii w drewnie, metalu i szkle monumentalne rzeźby-przestrzenie, w które wprowadza widza. Jej prace powstają w kontekście miejsca i kultury. Wrocławską publiczność oczarowała ostatnio rzeźba w ramach wystawy "W pionie, w poziomie, w przestrzeni", która odbyła się w marcu we wrocławskich Loftach Platinum. Prezentowane tam „Rozwarstwienie” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, odrzucając jakąkolwiek obojętność i zapraszając do interakcji.
Źródło: Grupa Archicom
Komentarze (0)