Dom » Architektura

Oto zwycięzcy III edycji Mozaikowej mapy Polski!

Oto zwycięzcy III edycji Mozaikowej mapy Polski!
Zobacz więcej zdjęć »
Znamy zwycięzców III edycji konkursu Mozaikowa mapa Polski. Jury spośród wszystkich zgłoszeń nadesłanych do 20 grudnia br. roku, przyznało 3 miejsca główne i 1 wyróżnienie świąteczne.
Laureatom serdecznie gratulujemy!



Mapa mozaik
Stworzenie unikatowej mapy polskich mozaik było kolejnym etapem działań, które w ramach akcji Ratujemy Mozaiki przygotowali jej organizatorzy: Grupa Paradyż i Fundacja Architektury. Głównym celem projektu było zebranie informacji o jak największej liczbie mozaik znajdujących się na terenie Polski. Dzięki uczestnikom wszystkich trzech edycji konkursu udało się wzbogacić mapę o blisko 100 pięknych i niepowtarzalnych mozaik.

3 plus 1

Zwycięzcą III edycji Mozaikowej mapy Polski i laureatem nagrody głównej – smartfona HTC One – został Paweł Żmudkowski, który sfotografował mozaikę znajdującą się na budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Drugie miejsce przyznano Wojciechowi Seweryńskiemu za zdjęcie dekoracji zdobiącej Sanatorium Uzdrowiskowe OAZA w Inowrocławiu. W gronie laureatów znalazła się również Żaneta Olborska, która przesłała fotografię dzieła znajdującego się w Głównej Pijalni Wód Mineralnych w Krynicy-Zdroju. Laureaci 2. i 3. miejsca otrzymają równorzędne nagrody w postaci albumu ciekawych miejsc w Polsce, lub na świecie oraz zdjęcie przesłanej mozaiki wydrukowane na piance.

Jury konkursu postanowiło także po raz pierwszy przyznać wyróżnienie i nagrodę dodatkową – limitowaną filiżankę akcji Ratujemy Mozaiki oraz pendrive’a o pojemności 4GB. Trafią one do Patrycji Klimczak, za zdjęcie krakowskiej mozaiki przedstawiającej motyw z obrazu Dziewczynka z wazonem z kwiatami Stanisława Wyspiańskiego z 1902 r.  
 
Na tym nie koniec….

Co prawda III edycja zakończyła konkurs Mozaikowa mapa Polski, jednak interaktywna mapa będzie nadal dostępna. Wszystkie zainteresowane osoby wciąż mogą przesyłać zdjęcia mozaik zdobiących przestrzeń miejską polskich miejscowości.

Wystarczy wejść na stronę www.ratujemymozaiki.com i dodać fotografię oraz krótki opis.

Zapraszamy na stronę www.ratujemymozaiki.com i profile „Ratujemy Mozaiki” i „Fundacja Architektury” na Facebook’u.


Wyróżnienie - Patrycja Klimczak


III miejsce - Żaneta Olborska


II miejsce - Wojciech Seweryński


I miejsce - Paweł Żmudowski



Celem akcji „Ratujemy Mozaiki” jest ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego i zwrócenie uwagi na problem niszczejących dzieł sztuki w miastach całej Polski. Czym jest owo dziedzictwo kulturowe? To dorobek poprzednich pokoleń, który świadczy o naszych korzeniach i potwierdza, w sensie duchowym i materialnym tożsamość narodu. Dlatego też troska o ochronę zabytków powinna być obowiązkiem każdego z nas, aby przyszłe pokolenia mogły cieszyć się dobrodziejstwami kultury. Czynników, które zagrażają zabytkom jest wiele, począwszy od kradzieży i aktów wandalizmu, po uszkodzenia spowodowane upływem czasu, zaniedbaniami i źle prowadzonymi pracami modernizacyjnymi. Mozaiki to najczęściej kolorowe, zachwycające, ozdoby wnętrz kawiarni sklepów, budynków mieszkalnych, instytucji miejskich i prywatnych. Jednak wiele z nich w czasach transformacji ustrojowej uległo dewastacji, kolejne niszczeją  lub są wyburzane. Dlatego naszym zdaniem warto podjąć inicjatywę, która pozwoli mozaikom odzyskać ich dawny blask.  

Ceramika Paradyż
więcej informacji (PRESS BOX)


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »