Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Pilkington IGP wspiera profilaktykę nowotworową wśród najmłodszych

Pilkington IGP wspiera profilaktykę nowotworową wśród najmłodszych
Zobacz więcej zdjęć »
W najbliższy weekend 11-12 marca 2017r. w Skierniewicach odbędą się bezpłatne, profilaktyczne badania ultrasonograficzne dla dzieci. Inicjatywę wspiera Pilkington IGP Sp. z o.o.

Akcja „Onkobus dla Skierniewic” organizowana jest przez Stowarzyszenie Czerwona Pomarańcza we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda w ramach ogólnopolskiego programu badań USG „NIE nowotworom u dzieci”. Organizatorów wydarzenia wspiera Spółka Pilkington IGP, należąca do koncernu NSG Group, producenta szkła i produktów szklanych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego oraz obszaru szkła technicznego. W Skierniewicach zlokalizowany jest jeden z siedmiu oddziałów Spółki.

Badania będą wykonywane przez specjalistów radiologów w ambulansie, wyposażonym w najnowszy sprzęt diagnostyczny. Profilaktyczna, bezpłatna diagnostyka odbędzie się w najbliższy weekend na Rynku przed Ratuszem Miejskim w Skierniewicach w godzinach 09:00-16:40 i skorzystać z niej będą mogły dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

„Wspieranie działań na rzecz społeczności lokalnej, a w szczególności na rzecz ochrony zdrowia są dla nas bardzo istotne. Bardzo cieszymy się z możliwości włączenia do akcji "Onkobus dla Skierniewic", zwłaszcza, że dotyczy ona najmłodszych. Profilaktyka i wczesne diagnozowanie są niezwykle ważne dla rodziców dzieci, wymagających specjalistycznej konsultacji” – powiedział Dariusz Kowalczyk, dyrektor Oddziału Pilkington IGP w Skierniewicach.

Regularna diagnostyka pozwala przeciwdziałać chorobom, a w przypadku wczesnego wykrycia, zapobiec późniejszym komplikacjom, dlatego badania profilaktyczne są niezmiernie istotne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Niestety o badaniach kontrolnych często się zapomina lub wielokrotnie odkłada termin wizyty. Problemem może też być dostęp do specjalistów czy wysokie koszty w przypadku wizyt prywatnych. Wydarzenie organizowane w Skierniewicach jest więc świetną okazją do skontrolowania stanu zdrowia dziecka.

Badanie w ambulansie trwa około 15 minut, jest bezbolesne i przede wszystkim bezpieczne, a zostanie wykonane przez radiologów, na co dzień pracujących w szpitalach pediatrycznych. Po jego zakończeniu rodzice otrzymają wyniki oraz specjalistyczne porady dotyczące dalszej diagnostyki swojego dziecka.

W związku z ogromnym zainteresowaniem akcją, rodzice, którzy nie zdążyli zarejestrować swoich dzieci, będą mogli to zrobić podczas kolejnej edycji, zaplanowanej na rok 2018.

Społeczna odpowiedzialność biznesu, oparta na angażowaniu społeczności lokalnej i pogłębionej relacji z otoczeniem, jest jednym z kluczowych założeń działalności NSG Group. Spółka od wielu lat jest aktywnie zaangażowana w tego typu projekty wspierając m.in. programy kulturalne, sportowe, czy uczestnicząc w akcjach promujących zdrowie. W zakładach Pilkington IGP corocznie organizowany jest „Dzień Bezpieczeństwa NSG Group”, podczas którego prowadzone są prezentacje i szkolenia z zakresu bezpieczeństwa pracy oraz ochrony zdrowia, a w czasie wydarzenia można zbadać poziom cukru, ciśnienie krwi oraz wziąć udział w praktycznych warsztatach udzielania pierwszej pomocy. Działania te mają na celu podnoszenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa i zachęcanie pracowników do dbania o zdrowie.

Pilkington IGP jest jednym z największych w Polsce producentów szyb zespolonych, szkła hartowanego, emaliowanego i z sitodrukiem, zajmującym się szeroko pojętym przetwórstwem szkła oraz jego dystrybucją. Obecnie w skład Spółki wchodzi siedem oddziałów zlokalizowanych w: Skierniewicach, Krakowie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Białymstoku, Ostrołęce i Szczecinie.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KLAXON Communications
http://www.klaxon.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowejPublikuj artykuły i zarabiaj z CentrumPR.
Dziennikarstwo obywatelskie


Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Dziennikarstwo obywatelskie
porównanie serwisów


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »