Rozrywka » Hobby

Pod wodę z implantem słuchowym?

Pod wodę z implantem słuchowym?
Zobacz więcej zdjęć »
Posiadający implant słuchowy miłośnicy nurkowania nie muszą już rezygnować z używania procesorów dźwięku i odcinać się od słyszenia dźwięków pod wodą. Dzięki Aqua Akcesorium mogą swobodnie bawić się w wodzie i słyszeć także będąc pod jej powierzchnią.

Procesory dźwięku firmy Cochlear spełniają normę wodoodporności IP57, która zapewnia wytrzymałość przez 30 minut w wodzie o głębokości do 1 metra. Jednak amatorzy nurkowania potrzebują odpowiedniej ochrony zewnętrznej części implantu, by móc schodzić głębiej i dłużej przebywać pod powierzchnią wody. Z pomocą przychodzą nakładki Aqua Akcesorium oraz Aqua+.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Pierwsza z nich to elastyczna osłona z tworzywa sztucznego dedykowana procesorowi serii CP800, która w wyglądzie przypomina niewielki woreczek z zapięciem strunowym, zakładany na procesor dźwięku oraz cewkę nadawczą. To Aqua Akcesorium pozwala zanurzać się na głębokość do 4 metrów głębokości i przebywać pod wodą przez 2 godziny. To dużo więcej niż potrzeba choćby do uprawiania snorkelingu, popularnego w czasie wypoczynku nad morzem. Można wybrać jedną z dwóch wersji modelu: jednorazową, dostępną w opakowaniu złożonym z 30 sztuk oraz wielokrotnego użytku, gdzie w zestawie znajduje się 5 egzemplarzy. Drugi rodzaj Aqua Akcesorium może być użyty nawet do 20 razy.

Najnowsza nakładka zabezpieczająca procesor dźwięku przed wodą to Aqua+, która została stworzona dla procesorów Nucleus CP810 oraz CP900. Ma formę ciasnej obudowy na zewnętrzną część systemu implantu Cochlear, do której osobno przypina się specjalną wodoodporną cewkę nadawczą. Takie rozwiązanie umożliwia przebywanie w wodzie do 3 metrów głębokości przez 2 godziny. Aqua+ można używać wielokrotnie, nawet do 50 razy.

Oba akcesoria radzą sobie w każdych warunkach: zarówno w słonej wodzie morskiej, słodkiej w jeziorze czy rzece, a także chlorowanej w basenie. Fani amatorskiego nurkowania mogą więc śmiało schodzić pod wodę.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Razem dla Słuchu
http://razemdlasluchu.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »