Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Podgórski old school – rodzinne warsztaty w Bonarce

Temat sobotnich zajęć: „witamy w szkole!” Ale spokojnie – najbliższe warsztaty w Bonarce nie będą miały nic wspólnego z nudnymi lekcjami. Dzieci wraz z rodzicami poznają fascynujące historie 132-letniego budynku przy ul. Sokolskiej 13 i cofną się w czasie i przekonają się, jak kiedyś wyglądała nauka

Na uczestników czekać będzie bogaty plan lekcji. Pierwszy dzwonek zabrzmi o 12.00, a druga tura rozpocznie się o 15.30. Najpierw trzeba będzie sięgnąć po pióra i skoroszyty, a następnie z wielką starannością kreślić  litery zgodnie z zasadami kaligrafii. Później przyjdzie czas na rachowanie na liczydle. Czy na pewno tak bardzo ustępuje ono kalkulatorowi? Po wysiłku intelektualnym pora na relaks – ten zapewnią zajęcia manualne na warsztatach plastycznych w stylu ZPT z lat 70. oraz 80. Ostatnim wyzwaniem dla uczniów będzie tworzenie drzewa genealogicznego własnej rodziny.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Podczas warsztatów serwowane będą zbierane przez kilkadziesiąt lat niezwykłe historie o pięknym ceglanym budynku przy Sokolskiej, który do lat 70. funkcjonował jako szkoła: najpierw wyłącznie męska, potem koedukacyjna. Będzie więc okazja, by poszerzyć swą wiedzę o kolejnym ważnym punkcie z podgórskiej mapy zabytków i atrakcji.

Warsztaty jak zwykle poprowadzą animatorki z Domu Kultury Podgórze, mające ogrom pomysłów na zaktywizowanie dzieci oraz przekazanie im pożytecznych ciekawostek w jak najbardziej przystępnej formie. Mówiąc krótko, najbliższe zajęcia będą najdoskonalszym wcieleniem idei „bawiąc uczyć” w życie.

Rodzinne warsztaty odbędą się 11 października na placu przy salonie Empik. Po zabawie w „starej szkole” warto wybrać się jeszcze do Palmiarni, gdzie znajduje się wystawa poświęcona Janinie Turek - mieszkającej przy ulicy Parkowej 6 krakowiance, która przez kilkadziesiąt lat swojego życia wiernie opisywała otaczającą ją rzeczywistość. Stworzony przez nią dziennik został wpisany do księgi rekordów Guinnessa jako najdłuższy pamiętnik na świecie.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »