Społeczeństwo » Społeczeństwo

Podopieczni Moniki Pyrek mierzą i skaczą bardzo wysoko

Finansowe wsparcie pomaga zdolnej młodzieży rozwijać skrzydła, odnosić sukcesy oraz zdobywać kolejne medale. Najlepszym tego dowodem są osiągnięcia 10 młodych sportowców, którzy otrzymują stypendia na rozwój kariery w ramach Fundacji Moniki Pyrek.

“Skok w marzenia” to fundusz utworzony przez Fundację Moniki Pyrek oraz sieć handlową Netto. Celem projektu jest wsparcie młodych, zdolnych sportowców w rozwijaniu ich karier. Pomoc obejmuje zarówno kwestie finansowe, jak i merytoryczne, ponieważ stypendyści mogą liczyć również na wsparcie członków Rady Funduszu, wśród których są: Monika Pyrek, Aleksander Doba, Maciej Kurzajewski oraz przedstawiciele firmy Netto.

– Jesteśmy niezwykle dumni z naszych podopiecznych. Sukcesy, które udało im się osiągnąć, są najlepszym dowodem na to, że Rada Funduszu podjęła dobrą decyzję, stawiając na zdolnych, ambitnych i walecznych sportowców, którzy mają wyznaczony jasny cel i systematycznie do niego dążą – komentuje Monika Pyrek, założycielka Fundacji.

Wyróżnieni sportowcy dziś mogą pochwalić się następującymi osiągnięciami:

1. Klaudia Siciarz, pierwsza stypendystka Funduszu – lekkoatletka - sprint i bieg przez płotki. Zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w Grosseto w biegu na 100 m przez płotki.

2. Maria Szramiak – lekkoatletka – rzut oszczepem. Zdobyła 7. miejsce na Mistrzostwach Świata (12-16.07.17 r. Nairobi), Mistrzostwo Polski (04-06.08.17 r. Warszawa) oraz złoty medal na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS (26-27.08.17 r. Spała) w rzucie oszczepem.

3. Adrianna Sułek – lekkoatletka – wielobój. Zdobyła 7. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Grosseto w siedmioboju, złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów w skoku w dal. Otrzymała też Laur Królowej Sportu jako Lekkoatletyczne Odkrycie 2017 Roku za swoje osiągnięcia w wieloboju. Gala Lauru Królowej Sportu to tradycyjne podsumowanie sezonu w regionie Kujaw i Pomorza.

4. Jakub Baron – karate. Wziął udział w Karate 1 Premier League w Halle. Może pochwalić się zdobyciem pierwszych punktów w rankingu światowym. Przygotowuje się też do kolejnego startu w zawodach z serii Karate 1 serii A w Salzburgu.

5. Olga Szczotka – pływanie. Zdobyła 8. miejsce w Mistrzostwa Europy Juniorów w Izraelu w sztafecie 4x200 stylem dowolnym. Obecnie przygotowuje się do grudniowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców.

6. Kamila Przybyła – lekkoatletka – skok o tyczce. Zdobyła 4. miejsce z nowym rekordem życiowym 4,40 podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy oraz srebrny medal na Mistrzostwach Polski seniorów, finalistka Uniwersjady.

7. Filip Ciszkiewicz – żeglarz. Zdobył 1. miejsce w Pucharze Europy w Dziwnowie w olimpijskiej klasie żeglarskiej Laser Standard, 31. miejsce (najlepsze z reprezentacji Polski) w Mistrzostwach Świata Seniorów na 147 zawodników z całego świata i uzyskał kwalifikację do Kadry Narodowej Seniorów w roku 2018.

8. Maksymilian Wieczorkowski - pięciobój nowoczesny. Aktualnie jest w trakcie przygotowań do pierwszych w sezonie zawodów “Nadzieje Olimpijskie" w Pradze, które odbędą się 20 października.

9. Katarzyna Mądrowska – zapasy. Zdobyła Mistrzostwo Polski i kwalifikację do Mistrzostw Świata Seniorek. 5 miejsce na międzynarodowym turnieju seniorek w Dormagen Niemcy, 20. miejsce na Mistrzostwach Świata Seniorek.

10. Karolina Janko – biathlon. Zdobyła 1. miejsce w klasyfikacji Pucharu Polski w biathlonie letnim w crossie, dwukrotne Mistrzostwo Pucharu Polski w biathlonie letnim w biegu sprinterskim i pościgowym w Dusznikach Zdroju oraz dwukrotnie brązowy medal Mistrzostw Polski w biegu indywidualnym i sztafetowym.

- Cieszymy się, że sieć Netto jest ważną częścią tak wspaniałej inicjatywy - dodaje Mariola Skolimowska, PR Manager Netto. – Od wielu lat wspieramy dzieci i młodzież, starając się propagować zdrowy styl życia. To podejście realizujemy zarówno wewnątrz firmy, jak i poza nią. Fundusz stypendialny “Skok w marzenia” jest jednym z działań, dzięki którym Netto może dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju zdolnych, ambitnych i pracowitych młodych sportowców, którzy już teraz błyszczą na arenach międzynarodowych, a przed nimi największe sukcesy.

Więcej informacji o Fundacji i Funduszu na:

·         Stronie www: fundacjamonikipyrek.pl

·         Profilu na Facebooku: FB Fundacja Moniki Pyrek

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Damian_HKstrategies

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »