Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
Polacy stawiają na rozwój
Zobacz więcej zdjęć » |
Według naukowców zajmujących się badaniem zjawisk, jakie pojawiają się na polskim rynku pracy, postawa taka jest jak najbardziej uzasadniona. Tylko wielokierunkowe wykształcenie może dziś dać szansę na znalezienie naprawdę dobrej, satysfakcjonującej posady. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się na studia podyplomowe po licencjacie. Jak podkreślają reprezentanci środowisk naukowych taka praktyka daje możliwość podjęcia pracy już w trakcie studiów, ale również poszerzania swoich horyzontów czy też szybkiego przekwalifikowania się. Według przedstawicieli Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie, która z roku na rok poszerza swoją ofertę studiów podyplomowych, zainteresowanie zdobywaniem wiedzy i nowych kwalifikacji w takim trybie co roku jest większa.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
W tym roku Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości przedstawiła ofertę, w ramach której dostępne są między innymi studia podyplomowe zarządzanie projektami, studia z zakresu bezpieczeństwa oraz innych kierunków. Według pracowników tej placówki, program nauczania oraz cała oferta edukacyjna jest ustalana tak, by odpowiadała aktualnym potrzebom rynku pracy. Z tego powodu każdego roku uczelnia notuje wzrost zainteresowania przynajmniej rzędu kilku procent. Na większą liczbę studentów studiujących bezpieczeństwo studia podyplomowe uczelnia nastawia się także w tym roku.
Podobne zjawisko można zaobserwować także na innych uczelniach wyższych, zarówno państwowych jak i prywatnych. Przedstawiciele uniwersytetów podkreślają, że rośnie liczba absolwentów, którzy po uzyskaniu dyplomu licencjackiego lub magisterskiego pragną kontynuować kształcenie. Popularność studiów podyplomowych w skali kraju w przeciągu ostatnich lat gwałtownie wzrosła. Specjaliści szacują nawet, że w ciągu następnych dziesięciu lat odsetek absolwentów uczelni wyższych, którzy zdecydują się na podjęcie dalszego kształcenia w systemie podyplomowym wzrośnie nawet do 30%.
Komentarze (0)