Rozrywka i wypoczynek » Sport

Polacy upokorzeni

Zobacz więcej zdjęć »
Miał być rewanż za finał sprzed dwóch lat, a skończyło się sromotną porażką. O przegranej z Niemcami 23:30 zadecydowały słaba skuteczność i ogromna liczba strat polskich zawodników.

Polacy do dalszej fazy awansują z trzeciego miejsca, bo Macedonia we wcześniejszym spotkaniu wygrała niespodziewanie z Rosją 36:30.Porażka z Niemcami i zwycięstwo Macedonii nad Rosjanami oznacza, że reprezentacja Bogdana Wenty do dalszej fazy rozgrywek weszła z zerowym kontem punktowym.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wykorzystali podwójną przewagę

Decydująca o czwartkowej przegranej była końcówka pierwszej połowy, kiedy rywale „biało-czerwonych” grali z przewagą dwóch zawodników. Wprawdzie pierwsza odsłona zakończyła się trzybramkową przegraną - 11:14, ale worek z bramkami rozwiązał się na początku drugiej połowy, kiedy raz za razem piłka po rzutach Niemców znajdowała się między słupkami polskiej bramki. W ciągu pięciu minut drugiej połowy Niemcy zdobyli pięć bramek, podczas gdy zespół Wenty na taką skuteczność rywali odpowiedział tylko raz. Nie pomogła zmiana Sławomira Szmala, za którego wszedł do polskiej bramki Adam Malcher.

Bezradni i bez pomysłu na grę

O bezsilności polskich zawodników może świadczyć fakt, że nie wykorzystali momentu, kiedy z boiska z karą meczu wyleciał Sebastian Preiss. W 50 minucie piłkarze Wenty grali z przewagą dwóch zawodników, ale Bartosz Jaszka zamiast skutecznie wyprowadzić kontratak, stracił piłkę. Niemcy w czwartek takich niespodzianek nie marnowali. Na tablicy wyników widniał rezultat 20:26, a do końca meczu pozostało trochę więcej niż pięć minut. Polacy przestali wierzyć, że mogą odrobić kilkubramkową stratę.

„Biało-czerwoni” przegrali, bo byli gorsi od rywali w każdym elemencie gry.

W kolejnej rundzie na Polaków czekają już reprezentanci Danii i Norwegii.

Polska - Niemcy (minuta po minucie):

Polski zespół rozpoczął mecz z Krzysztofem Lijewskim w składzie, który z powodu kontuzji nie mógł grać we wcześniejszych spotkaniach.

1' Właśnie Lijewski huknął, ale tylko poprzeczka. Karol Bielecki był już bardzie skuteczny. 1:0 dla Polaków.
2' Odpowiedź Niemców natychmiastowa. Remis.
3' Bardzo dobrze w obronie zagrał Mariusz Jurasik i strata rywali. Polacy przed szansą na drugą bramkę.
4' Tomasz Tłuczyński bezbłędnie z rzutu karnego. 2:1. Na trybunach głośne "Polska, Polska".
8' Rzut karny skutecznie egzekwuje Torsten Jansen i Polacy przegrywają 3:4.
9' Odpowiedź Polaków. Rzut karny wykorzystuje Tłuczyński. Na dodatek piłkarze Bogdana Wenty grają w przewadze, bo karze dla Preissa.
11' Obrona w kole i Tłuczyński po raz trzeci przed szansa na bramkę. Niestety, rzucił prosto w bramkarza.
13' Broni Sławomir Szmal, szybki kontratak Polaków, ale Bartłomiej Jaszka zgubił piłkę. Przechwyt Niemców i tym razem Szmal bez szans. Przegrywamy 4:6.
14' Tłuczyński nie myli się z rzutu karnego. 5:7.
17' Michał Jurecki przedarł się przez strefę Niemców i "biało-czerwoni" tracą do rywali już tylko jedną bramkę.
18' Strata Hensa i jest szansa na wyrównanie, bo na linii rzutu karnego znowu Tłuczyński. Skutecznie. 7:7.
19' Zdenerwowany utratą prowadzenia niemiecki trener prosi o "time out".
21' Bartosz Jurecki po raz kolejny wywalczył rzut karny. Tłuczyński pewnie i Polacy wychodzą na prowadzenie. 9:8.
23' Szalejący pod polską bramką Hens popełnia faul w ataku. Szansa na wyższe prowadzenie. Tłuczyński dostał doskonałe podanie, ale trafił prosto w bramkarza.
24' Na ławkę kar powędrował Roggisch. Niemcy przez dwie minuty grają w osłabieniu.
26' Druga strata z rzędu w ataku "biało-czerwonych". Wykorzystuje to Jansen i Niemcy w osłabieniu rzucają dwie bramki. Wenta nie wytrzymał. Przerwa na żądanie polskiego trenera.
28' Tłuczyński po raz piąty na linii rzutu karnego. Bramkarz bez szans. 11:12.
29' Ostatnią minutę niemieccy piłkarze grają z przewagą dwóch zawodników. Torsten Jansen na sam koniec trafia z rzutu karnego. Polacy przegrywają 11:14.

II połowa:

32' Dwie bramki z rzędu rywali. Trener Wenta zmienia Szmala. Wchodzi za niego Adam Malcher, który zaraz po wejściu broni w ładny sposób rzut karny.
36' Polacy w osłabieniu tracą kolejne bramki. Rywale zdążyli zdobyć już 5 bramek, a "biało-czerwoni" tylko jedną.
38' Karol Bielecki przypomina, że też jest na parkiecie. Odpowiedź rywali jest jednak natychmiastowa. 14:20.
41' Kolejna kara dla Polaków. Z boiska schodzi Bielecki za faul na Krausie. Niemcy szybko rzucają bramkę.
43' Po bramce Jansena przegrywamy już różnicą 8 bramek. Jest szansa na jej zniwelowanie, bo karę dwóch minut dostaje Glandorf. Do polskiej bramki wrócił już Szmal.
45' Kuchczyński w doskonałej sytuacji, ale rzuca w bramkarza. Wenta bierze czas.
49' Nad bramką rzuca Glandorf. Szmal wznawia od bramki i szansa na zmniejszenie rozmiarów porażki. W dodatku gramy z przewagą, bo na ławkę kar zszedł Kauffmann.
51' Polacy nieskuteczni nawet z rzutu karnego. Tłuczyński trafia w bramkarza. Ale gramy z przewagą dwóch zawodników.
52' To jednak Niemcy zadają kolejny cios. Najpierw Jaszka traci piłkę, a potem rywale trafiają do siatki
54' Bartosz Jurecki z poświęceniem i pięścią dobija piłkę. 21:26.
58' Dwie minuty do końca i już 7 bramek straty. Trener Wenta trzyma się za głowę.
59' Patryk Kuchczyński nie trafia nawet w sytuacji "sam na sam".

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.