Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Politechnika Krakowska dołącza do South Poland Cleantech Cluster

Politechnika Krakowska dołącza do South Poland Cleantech Cluster
Zobacz więcej zdjęć »
Dzięki członkostwu spółki celowej uczelni INTECH PK w klastrze South Poland Cleantech Cluster (SPCC), przed środowiskiem Politechniki Krakowskiej otwierają się nowe możliwości w obszarze czystej energii.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Europejskie doświadczenie udowadnia, że klastry są efektywnym narzędziem kooperacji między uczelniami, instytucjami badawczo-naukowymi, firmami oraz samorządami i III sektorem. Tworzy bowiem przestrzeń dla zrzeszonych w nim podmiotów, skutecznie umożliwiając podejmowanie wspólnych inicjatyw. SPCC za cel stawia sobie ułatwienie zrzeszonym partnerom działań w obszarze czystej energii. Finalnym rezultatem ma być wsparcie w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, komercjalizacji technologii związanych z branżą cleantech, oraz intensyfikacja transakcji handlowych między partnerami. INTECH PK stał się właśnie ważnym elementem tego klastra.
„Przystąpienie do SPCC to element naszej strategii, której jednym z filarów jest nawiązywanie partnerstw na rzecz zwiększenia efektywności działań i stworzenia platform do realizacji nowych, potrzebnych rynkowo rozwiązań. Każdorazowo analizujemy korzyści, jakie takie porozumienie może przynieść uczelni i jej pracownikom. Produkty i usługi cleantech są coraz bardziej konkurencyjne do ich konwencjonalnych odpowiedników i prognozuje się wzrost inwestycji w tym sektorze” – tak decyzję o przystąpieniu do SPCC wyjaśnia Izabela Paluch, prezes INTECH PK. Obecnie klaster zrzesza 30 udziałowców oraz całe grono partnerów. „Wielu z nich, zarówno duże firmy jak i MŚP, jest zainteresowanych komercjalizacją rezultatów badań naukowych i patentów powstałych na uczelni” – opowiada Janusz Kahl, dyrektor zarządzający SPCC. „Poszukują także możliwości wykorzystania zaplecza badawczo-naukowego w celach demonstracyjnych, jak i do testowania poszczególnych rozwiązań przed wprowadzeniem ich na rynek” – dodaje.
W opinii Krzysztofa Oleksego, wiceprezesa INTECH PK, stwarza to nowe, realne i atrakcyjne możliwości dla uczelnianego środowiska. Zarówno dla tych, którzy szukają partnerów dla wspólnych projektów badawczych o potencjale aplikacyjnym, jak i przedsięwzięć typowo komercyjnych (zlecenia czy analizy eksperckie). „Zapewniamy pełne wsparcie wszystkim, którzy myślą o komercyjnym wdrożeniu swoich rozwiązań. Zapraszamy do INTECH PK”.
Więcej informacji o możliwościach współpracy na spcleantech.pl oraz pod adresem biuro@intechpk.pl.

Przedsięwzięcie zrealizowane w ramach projektu: „Spółka celowa INTECH PK Sp. z o.o.- efektywny podmiot zarządzający komercjalizacją wyników badań i prac rozwojowych powstałych na Politechnice Krakowskiej”, współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu SPIN-TECH.

Przemysław Zieliński, menadżer ds. promocji i PR INTECH PK w projekcie SPIN-TECH (NCBiR).


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

wielkaradosc

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »