Dom » Budownictwo

Poznać tajemnice dachu

Poznać tajemnice dachu
Zobacz więcej zdjęć »
Wiedza, doświadczenie i pogoń za nowinkami technologicznymi powinny charakteryzować prawdziwego profesjonalistę. Dlatego firma Monier, producent dachówek Braas i RuppCeramika, od lat wspiera dekarzy i dba o wysoką jakość dekarskiego rzemiosła.

Od lat udziela fachowych porad: wydaje podręczniki instruktażowe i organizuje wysokiej klasy szkolenia także dla architektów, dziennikarzy, inspektorów budowlanych oraz przedstawicieli handlowych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 W Polsce znajdują się dwa ośrodki szkoleniowe dla dekarzy wspierane przez Monier, w Gdańsku i Radomiu. Firma organizuje szkolenia także w swoich siedzibach: Przysusze, Płońsku i Opolu oraz innych miastach Polski. Program kursu zawsze jest odpowiednio dopasowany do potrzeb grupy, która w nim uczestniczy i zawiera zarówno elementy teoretyczne, jak i praktyczne. Dekarze mają głównie możliwość uczenia się wykonawstwa trudniejszych detali np. okapy, kosze, kominy, na specjalnie przygotowanych konstrukcjach dachów oraz poznają nowe rozwiązania dekarskie w praktyce. Szkolenia otwarte są organizowane również dla inspektorów budowlanych, dziennikarzy, architektów czy doradców handlowych. Także oni próbują swoich sił przy układaniu dachu oraz poznają najnowsze rozwiązania technologiczne. Tego typu szkolenia to świetna platforma wymiany wiedzy i doświadczenia.

Zajęcia odbywają się w dwóch cyklach: wiosennym (luty - maj) i jesiennym (październik - listopad). W najstarszym, gdańskim Ośrodku Szkolenia Dekarzy przy Państwowych Szkołach Budownictwa im. Mariana Osińskiego, gdzie szkolenia prowadzi Marek Podeszwa doradca techniczny Braas RuppCeramika, kursy odbywają się od 1999 roku. Drugi Ośrodek Kształcenia Dekarzy powstał w listopadzie 2005 roku w Radomiu, gdzie szkoli Przemysław Spych, także doradca techniczny Braas RuppCeramika. Rocznie organizowanych jest około 60 szkoleń (w ośrodkach i poza nimi), w których od początku działalności edukacyjnej przeszkolonych zostało około 10 tysięcy osób (m.in. dekarzy, architektów, inspektorów budowlanych i dziennikarzy). Z początkiem 2009 roku Monier rozpoczął także współpracę z Zespołem Szkół Budowlanych w Zakopanem.

 - Wspieramy dekarzy na każdym z etapów ich profesjonalnego, zawodowego kształcenia: od opieki nad konkretnymi klasami w szkołach budowlanych do kursów doszkalających dla osób, które pracują w zawodzie, ale pragnęłyby podnieść swoje kwalifikacje i doskonalić umiejętności - podsumowuje działalność edukacyjną Grzegorz Barycki, dyrektor marketingu Monier, producenta dachówek Braas i RuppCeramika. - Z drugiej strony dzięki licznym kontaktom, rozmowom i konstruktywnym uwagom profesjonalistów z branży jesteśmy w stanie w naszych produktach dochodzić do perfekcji i wprowadzać jedyne w swoim rodzaju udoskonalania.

 Dzięki działaniom Monier, producenta dachówek Braas i RuppCeramika, dekarze i inspektorzy budowlani otrzymują możliwość doskonalenia umiejętności, architekci oraz dziennikarze zdobywają wiedzę dotyczącą najnowszych rozwiązań technologicznych, a inwestorzy gwarancję prawidłowego wykonawstwa.

 

OPINIE UCZESTNIKÓW

Pani Karolina, jedna z uczestniczek kwietniowego szkolenia:

- Jestem dziennikarką pracującą w jednym z budowlanych wydawnictw i uczestnictwo w szkoleniu organizowanym w kwietniu przez firmę Monier dało mi dodatkową porcję profesjonalnej wiedzy. Moich czytelników najbardziej ciekawią tematy związane z błędami w wykonawstwie, a na tego typu zajęciach oprócz dobrych praktyk poznajemy newralgiczne miejsca dachowych konstrukcji i zawsze możemy dopytać o szczegóły najwyżej klasy specjalistów.

Henryk Fyda, SUPERDEKARZ, właściciel firmy Usługi Ogólnobudowlane Henryk Fyda, członek śląskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy:

- Dachówek Braas używam od wielu lat i kładłem je na polskich dachach jeszcze, kiedy trzeba było sprowadzać je z zagranicy. Teraz na szkolenia wysyłam moich pracowników, na których uczą się jak prawidłowo wykonywać trudniejsze elementy dachu. Najważniejszym elementem szkolenia są zajęcia praktyczne. To tam dowiadują się jak np. prawidłowo zamontować rynny czy pas nadrynnowy, jak właściwie wykonać połączenie folii dachowej z pasem nadrynnowym, zamontować grzebień okapu, kosze i łaty kalenicowe.

Andrzej Wąsowski, architekt, właściciel A1 Przedsiębiorstwa Usługowo-Budowlanego:

- Zadaniem biura architektonicznego jest zaprojektowanie funkcjonalnego i estetycznego domu. Dach, który jest piątą elewacją w sposób dominujący wpływa na obydwa te warunki. W pracy, w trakcie projektowania często, wraz z moimi pracownikami, korzystamy z wiedzy zdobytej na szkoleniach oraz z poradników wydawanych przez Monier. W zawodzie architekta dostęp do profesjonalnej wiedzy i nowości technologicznych jest kwestią kluczową, bo pozwala klientowi zaproponować najlepsze z dostępnych na rynku rozwiązań.


Ośrodki Szkolenia Dekarzy (OSD)

Ośrodek Szkolenia Dekarzy przy Państwowych Szkołach Budownictwa im. Mariana Osińskiego w Gdańsku został otwarty w 1999 roku i we wrześniu tego roku obchodzi 10-lecie działalności. Szkoli uczniów, dekarzy, dziennikarzy, architektów, inspektorów budowlanych, a także przedstawicieli handlowych z całej Polski. Ośrodek dysponuje trzema dużymi konstrukcjami dachu prezentującymi trudne detale np. kominy, wyłaz, okno dachowe, czy wole oko, które przeznaczone są do zajęć praktycznych. Szkolenia w ośrodku prowadzi Marek Podeszwa doradca techniczny Braas RuppCeramika oraz autoryzowani instruktorzy: mgr inż. Wojciech Szczepański, mgr Ryszard Oleńczuk i Wojciech Pionke.

Ośrodek Szkolenia Dekarzy przy Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu został otwarty 3 listopada 2005 i od dziś szkoli te same grupy docelowe co OSD w Gdańsku. W sali szkoleniowej znajdują się dwie niezależne konstrukcje dachów o symetrycznej budowie, na których 16 osobowa grupa może swobodnie pracować. Oprócz Przemysława Spycha, doradcy technicznego Braas RuppCeramika zajęcia prowadzi także Sylwester Wesołowski.

 




Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Pegasus Public Relations
http://pegasus.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    Partner Szczecin 2009-10-25 15:43:36

    Czym można pokryć wiązary dachowe?
    Konstrukcje wykonane z wiązarów dachowych można pokryć każdego rodzaju pokryciem dachowym: dachówką ceramiczną, dachówką cementową, blachodachówką, blachą trapezową, gontem papowym na pełnym odeskowaniu, trzciną, łupkiem, płytą obornicką i innymi rodzajami pokrycia.
    Partner Szczecin


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Membrany Dachowe

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »