Dom » Ogrody

Projektowanie ogrodu dla dzieci

W dzisiejszych czasach jest coraz mniej miejsca na improwizację właściwie możemy sobie na nią pozwolić jedynie podczas luźnych spotkań ze znajomymi, wszędzie indziej jest ona poczytywana za brak profesjonalizmu.

Człowiek coraz bardziej chce kontrolować przykładowo naturę, co jednak częściej przynosi niewielki efekt bądź wręcz szkodliwy na dłuższą metę. Jest jednak jeden obszar, gdzie człowiek i natura mogą współdziałać. A człowiek wystarczy, że pokieruje, a natura sama odwdzięczy się nam pięknem i gracją. Wiecie już, o czym mówię?


Ogród z obrazami

Oczywiście miałem na myśli ogród, tu natura współdziała z człowiekiem i wystarczy nią odpowiednio pokierować by uzyskać fenomenalny efekt. Spytacie, ale co to ma wspólnego z dziećmi, które umieściłem w tytule. Otóż ma, gdyż mój pomysł na ogród polega na takim sianiu roślin by po wyrośnięciu tworzyły pewien obraz np. Myszkę Miki albo Pluto bądź inną ulubioną postać z bajki naszego dziecka. Może to być dosyć drogi pomysł, który wymaga interwencji specjalnej firmy, a nawet i wtedy istnieje ryzyko, że część roślin nie zechce nas słuchać, albo nie wyrośnie wcale, jednak kto nie ryzykuje ten nie ma. Efekt z pewnością będzie genialny, wiele osób już tak postąpiło i nie żałuje. Zdjęcia takich ogrodów można bez problemu spotkać w Internecie.

Można też mniej ekstrawagancko

Domyślam się, że ten pomysł wszystkich nie przekonał, no, ale cóż, często wystarczy posiać zwykły trawnik i postawić tam basen albo zjeżdżalnie by dziecko miało nawet więcej frajdy niż ze wspomnianych obrazów. Warto zresztą zapytać samego dziecka, co chciałoby widzieć na swoim ogródku, z pewności podzieli się swoimi pomysłami.

Inne ciekawe propozycje znajdziecie tutaj

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nowenow

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowejPublikuj artykuły i zarabiaj z CentrumPR.
Dziennikarstwo obywatelskie


Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Dziennikarstwo obywatelskie
porównanie serwisów


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków
Opowieści na dobranoc... - warsztaty dla dzieci. godz. 16:00, Empik Bonarka, Kraków
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11
Tappi i przyjaciele - Ekspedycja w Wielkie Nieznane – warsztaty z Marcinem Mortką
OPERACJA - KODOWANIE - SZYFROWANIE - warsztaty detektywistyczne
Warsztaty "Wiosenne ozdoby", Empik Posnania, 17.03, 13:00-15:00
Za 2 dni:
Spotkanie autorskie,Przemysław "Vegenerat" Ignaszewski, Poznań,Empik Plac Wolności,19.03,18:00
Za 3 dni:
AlienGuard Roadshow 2018: Bakotech zaprasza do Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Krakowa
Za 10 dni:
Spotkanie autorskie,Kuba Wojtaszczyk, Poznań,Empik Plac Wolności,27.03,18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »