Dom » Ogrody

Przyjęcie na trawie – atrakcyjny trawnik w roli głównej

Przyjęcie na trawie – atrakcyjny trawnik w roli głównej
Zobacz więcej zdjęć »
Lato sprzyja organizacji przyjęć na świeżym powietrzu, w przydomowych ogródkach. Oprócz odpowiednich mebli ogrodowych i menu powinniśmy zatroszczyć się o wygląd naszego trawnika, który jest jednym z ważniejszych elementów udanego przyjęcia.

Wypielęgnowany trawnik, bez chwastów, stosownie przycięty będzie powodem do dumy dla gospodarza, jak również miłym, estetycznym doznaniem dla gości.

Termin na przyjęcie wybrany, telefony do gości wykonane, menu ustalone. Teraz najwyższy czas na przygotowanie murawy do przyjęcia. I nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę, gdyż trawnik, który ma zachwycić gości wymaga skoszenia, oczyszczenia z chwastów, przycięcia krawędzi czy też usunięcia liści. Do tych wszystkich czynności przyda się odpowiedni sprzęt, który z pewnością posłuży nam do organizacji wielu przyjęć oraz codziennej pielęgnacji przydomowych ogródków.

Trawnik jak dywan – efektywne i ekologiczne cięcie Jeśli posiadamy mały, przydomowy trawnik wówczas warto rozważyć zakup ręcznej kosiarki bębnowej, którą uważa się za najbardziej ekologiczną, jak również efektywną w przypadku małych obszarów. Dzięki tego typu kosiarkom zapomnimy o uciążliwym hałasie  i szkodliwych spalinach, gdyż urządzenia te nie potrzebują ani prądu ani benzyny. Ich dużą zaletą są również niskie koszty zakupu i eksploatacji. Co więcej, ręczna kosiarka bębnowa napędzana jest wyłącznie siłą mięśni, co gwarantuje zdrowy wysiłek fizyczny, który przyda się każdemu. Przykładem są kosiarki bębnowe StaySharpTM marki Fiskars, które ścinają trawę specjalnymi ostrzami w sposób podobny do cięcia nożycami. Zostały wyposażone w rączki z regulacją wysokości oraz miękkim uchwytem.

Specjalny system StaySharpTM redukuje siłę niezbędną do prowadzenia kosiarki. Ostrza nie stykają się i nie klinczują, co dodatkowo zapewnia im długotrwałą wydajność bez potrzeby częstego ostrzenia. Unikalny mechanizm wyrzutu ściętej trawy do przodu i dodatkowo mocowany pojemnik ułatwiają sprzątanie ściętej trawy. Model StaySharpTMMax ma dwa razy większą moc w porównaniu do tradycyjnych kosiarek bębnowych. Jest również o 60 proc. łatwiejszy do prowadzenia i tnie trawę w zakresie od 2 cm do 10 cm.

Tam gdzie nie dotrze kosiarka

Piękny trawnik oznacza nie tylko równo przyciętą murawę, lecz także zadbane brzegi. Jest to szczególnie istotne, gdy trawnik kończy się murkiem czy schodami, które uwydatniają jego zakończenie. W tej sytuacji pomogą nam nożyce do trawy - umożliwią przycięcie brzegów trawnika, z którymi często nie może poradzić sobie kosiarka. W ofercie firmy Fiskars znajduje się kilka modeli nożyc, w tym GS42 Servo-SystemTM. To ergonomiczne nożyce do trawy wyposażone w system Servo, dzięki któremu ostrza nie klinczują się podczas pracy. Dużą zaletą jest głowica obracająca się o 360o, co co pozwala na pracę pod dowolnym kątem. Ostrza o długości 14 cm wykonane są ze stali nierdzewnej.

Wypielęgnowany i „wyczesany”

Zanim zabierzemy się do ustawiania mebli ogrodowych na przyjęcie warto poświęcić chwilę na “wyczesanie” naszego tawnika przy pomocy grabi. Zbierzemy tym samym z niego resztki skoszonej trawy czy też liście, a trawa nabierze dodatkowego uroku. W tej czynności pomogą nam np. grabie SolidTM marki Fiskars, które są dostępne w różnej wielkości dopasowanej zarówno do dużych, jak
i mniejszych powierzchni.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ewa.lukawska@komunikado.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    ~anka 2018-06-12 09:02:08

    Po deszczu trawa rośnie jak szalona, a nie znoszę koszenia i zgrabiania. Podwórko nie może być zarośnięte jak przyjdą goście. Na przyszły rok kupujemy robota wiper bo widziałam na necie, że sam jeździ i kosi bez udziału ludzkich rąk.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »