Rozrywka i wypoczynek » Sport

Puchar Świata - Kolejny świetny start Tomasza Sikory

Zobacz więcej zdjęć »
Tomasz Sikora po raz piąty w tym sezonie i po raz dwudziesty w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata w biathlonie. Nasz wicemistrz olimpijski z Turynu zajął trzecie miejsce w biegu sprinterskim podczas zawodów w Anterselvie, gdzie w 1995 roku został mistrzem w biegu indywidualnym.

Zwyciężył lider klasyfikacji generalnej PŚ Norweg Emil Hegle Svendsen, drugi był Szwed Bjoern Ferry. Cała trójka strzelała bezbłędnie.

25-letni Norweg, który odniósł 10. zwycięstwo w karierze, wyprzedził o 3,6 s Szweda i o 6,7 s Sikorę. Nasz zawodnik umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji PŚ w sprincie i na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W zawodach nie stratował Norweg Ole Einar Bjoerndalen.

W sobotę panowie rywalizować będą w biegu pościgowym, w którym weźmie udział 60 najlepszych zawodników w sprincie.