Firma » Biznes

Rodzaje i zastosowanie frezów

Rodzaje i zastosowanie frezów
Zobacz więcej zdjęć »
Frezy mają ogromne znaczenie w obróbce skrawaniem. Poszczególne ich rodzaje i kształty mają duże znaczenie w kontekście określonego procesu technologicznego.

Podział frezów ze względu na materiał

1. Frezy wykonane ze stali szybkotnącej - charakteryzują się stosunkowo niską prędkością obrotową. Są bardzo odporne na obciążenia dynamiczne i udarowe. Stosuje się je głównie w obróbce materiałów o stosunkowo niewielkiej twardości.

2. Frezy z węglików spiekanych - charakteryzują się bardzo dużą twardością. Są wykonane z proszków metali, połączonych ze sobą materiałami wiążącymi. Często są pokrywane dodatkowymi warstwami związków tytanu. Stosuje się je do obróbki dużych i twardych detali.

3. Frezy wykonane ze spieków ceramicznych - charakteryzują się stosunkowo dużą kruchością (mała odporność na oddziaływanie sił o zmiennych kierunkach). Wykorzystuje się je do obróbki żeliw utwardzonych.

4. Frezy diamentowe - charakteryzują się bardzo dużą twardością, która przedkłada się na możliwość wprowadzenia znacznie wyższych prędkości obrotowych frezu. Stosuje się je głównie w przypadku obróbki metali nieżelaznych. Ich wadą jest stosunkowo szybkie ścieranie powierzchni.

Inne kryteria podziału frezów

1. Podział ze względu na sposób mocowania - tutaj wyróżniamy w głównej mierze frezy trzpieniowe i nasadowe.

2. Podział ze względu na kształt frezu:

- frezy do rowków teowych,
- frezy walcowe,
- frezy tarczowe,
- kształtowe.

3. Podział ze względu na kształt zęba frezu:

- jednościnowe,
- dwuścinowe,
- łukowe,
- zataczane.

Gdzie kupić frezy?

Obecnie wysokiej jakości frezy można kupić zaórnow w sklepach stacjonarnych, jak i przez internet. Zaletą tych drugich jest oszczędność czasu oraz wygodna forma dokonania zakupów.

Sklep z frezami online przygotował specjalnie dla Państwa zestaw najwyższej jakości frezów, uszeregowanych względem powyższych parametrów. Zamawiając u nas konkretny produkt, mają Państwo pewność, że dostarczony towar będzie spełniał wszystkie założenia techniczne określone w zleceniu. Dotyczy to zarówno kształtu samego frezu, jak i jego materiału wykonania.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Narzędzia CNC
http://sklep.toolswro.com.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »