Gospodarka » Przemysł

Rola wentylatorów promieniowych w systemie transportu pneumatycznego

Rola wentylatorów promieniowych w systemie transportu pneumatycznego
Zobacz więcej zdjęć »
Wentylatory promieniowe to specjalne urządzenia, które w transporcie pneumatycznym są stosowane do przetłaczania różnego rodzaju materiałów. Najczęściej można spotkać się z ich działaniem we współpracy z maszynami dedykowanymi do transportowania wszelkiego rodzaju materiałów sypkich.

Jaka jest ich rola?

Zadaniem wentylatora przemysłowego (czyli inaczej promieniowego) jest usuwanie zanieczyszczonego przez liczne czynniki powietrza wewnętrznego. Zaliczamy do nich między innymi parę wodną, grzyby lub też pleśń. Wszystkie te substancje mogą mieć negatywny wpływ na poprawne funkcjonowanie transportowych maszyn pneumatycznych.


Jak widać, wentylatory przemysłowe mają za zadanie przede wszystkim zapewnić sprawne funkcjonowanie maszyn w transporcie pneumatycznym.

Eksperci jednoznacznie uważają, że bez nich ich działanie byłoby znacznie mniej wydajne a awaryjność nie pozwalałaby na ekonomiczną pracę.

wentylator-promieniowy.jpg

Gdzie dokładnie wentylatory znajdują swoje zastosowanie?


Przykładów jest wiele, ponieważ dzięki zróżnicowanej budowie spektrum zastosowania wentylatorów promieniowych wciąż rośnie. Producenci wciąż szukają nowych rozwiązań i skrupulatnie je wdrażają. Wentylatory cechują się różnorodnymi parametrami technicznymi w tym wydajnością silników.

Prostym przykładem będzie jednak ich zastosowanie w branży tartacznej. Ekonomiczna, sprawna i wydajna obróbka drewna wymaga dostępności do licznych urządzeń wspomagających produkcję. Tutaj rola wentylatorów promieniowych w transporcie pneumatycznym jest naprawdę nieograniczona. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku transportu granulatów chemicznych, pasz dla zwierząt, celulozy czy materiałów skalnych.

Przetwórstwo wszelkiego rodzaju materiałów sypkich najczęściej sięga po omawiane wentylatory. Materiały, z którymi pracują są niezwykle wymagające - mogą zanieczyszczać a tym samym prowadzić do szybkiego uszkodzenia maszyn transportowych, których poprawne działanie warunkuje odpowiednią działalność przedsiębiorstwa.

Jak zostało już wspomniane wentylatory wirnikowe cechują się różnorodnymi parametrami technicznymi. Większość z dostępnych modeli cechuje się bardzo solidną obudową oraz akcesoriami wspomagającymi ich działanie. Wirniki w nowoczesnych produktach dostępnych na rynku są chronione przed uszkodzeniem a przy tym wykazują zdolność do samooczyszczania się.
Artykuł napisany przy pomocy firmy Luftberg.    

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Luftberg
http://www.luftberg.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
Piękno sportów tradycyjnych
Za 9 dni:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »