Kultura » Kultura
Rudolf Czerwononosy dla dzieci od dzieci
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Magiczna baśń znana od prawie wieku na całym świecie wprowadzi wszystkich w świąteczny nastrój. W Auli im. Czajkowskiego, ul. Mansfelda 4 w czwartek, 19 grudnia o godz. 17:30 i 19:30, a także w piątek, 20 grudnia o godz. 18 i 9 stycznia 2014 roku o godz. 10:00 i 12:00 każdy będzie mógł poznać historię niesamowitego renifera. Reżyseria przedstawienia Anna Niedźwiedź i Tomasz Rodak. Choreografia: Beata Wrzosek, Ewa Aksamitowska, Tomasz Rodak.
Spektakl został przygotowany przez uczniów i pedagogów trzech szkół artystycznych. Będzie to niesamowite widowisko akrobatyczno-baletowe, w którym dzięki magii bohaterowie będą mawet latać.
- To druga, po „Ad fontes”, premiera przygotowana przez uczniów i pedagogów naszych szkół - mówi Anna Niedźwiedź. - Pierwsza była bardzo dobrze przyjęta przez małych widzów. Mamy nadzieję, że Rudolf ich także zaskoczy i bardzo się spodoba. Uczniowie naszych szkół na koniec każdego semestru przygotowywać będą premierę dla swoich rówieśników. Na zakończenie roku szkolnego 2013/2014 pokażemy w Teatrze Wielkim w Poznaniu „Alicję w Krainie Czarów”.
Rudolf jest jednym z latających reniferów ciągnących sanie Świętego Mikołaja. Ma on magiczny "czerwony nos", który oświetla Mikołajowi drogę w noc wigilijną. Z uwagi na tę zdolność zajmuje miejsce na samym przedzie zaprzęgu, ale nie zawsze tak było...
Pierwsza historia o Rudolfie powstała już w 1939 roku, a stworzył ją Robert L. May. Chodziło wtedy bardziej o opowieść reklamową, bowiem napisana została dla sieci sklepów Montgomery Ward i w formie książeczki była rozdawana dzieciom, które odwiedziły sklepy w okresie świątecznym.
John Marks, szwagier Maya, napisał na podstawie tekstu piosenkę pt. Rudolph the Red-Nosed Reindeer (Rudolf Czerwononosy renifer). Od czasu powstania była ona wielokrotnie nagrywana przez innych artystów (m.in. przez Gene Autry w 1949, czy The Baseballs w 2012) i stała się częścią świątecznej kultury popularnej w krajach anglojęzycznych.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Komentarze (0)