Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Rzeczy niezbędne maluszkowi oraz jego mamie

Każda kobieta oczekująca dziecka powinna zaopatrzyć się w kilka niezbędnych rzeczy. Z całą pewnością potrzebne będą ubrania ciążowe oraz specjalne kremy zapobiegające rozstępom na brzuchu oraz biuście.

Mamy, które planują karmić piersią powinny kupić specjalne koszulki do karmienia. Są one bardzo wygodne, praktyczne i ułatwiają dyskretne karmienie piersią. Koszulki do karmienia zapewniają przyszłej mamie duży komfort oraz swobodę. Kobiety w ciąży zwykle zaczynają w tym czasie kompletować wyprawkę. Potrzeba do tego sporo czasu, energii i oczywiście pieniędzy. Jednak nie ulega wątpliwości, iż jest to zajęcie bardzo przyjemne. Potrzebna będzie odzież dziecięca, kosmetyki dla niemowląt, artykuły pielęgnacyjne, wózek, łóżeczko, zabawki, wanienka.

Potrzeby wydają się nie mieć końca. Jakby tego było mało, trzeba pamiętać również o tym, aby wybierać wszystko wyjątkowo starannie. Na świat przyjedzie przecież mały człowiek, który jest delikatny i potrzebuje wyjątkowej opieki. Ubranka dla maluszka muszą być delikatne i wykonane z naturalnych materiałów. Nie mogą obciskać go w żadnym miejscu, ani krępować ruchów. Maluszek musi czuć się w nich swobodnie i komfortowo. Bardzo ważne są również odpowiednio dobrane kosmetyki dla niemowląt. Przede wszystkim muszą one posiadać niezbędne atesty. Ważne też, aby były wyjątkowo delikatne i przeznaczone specjalnie do pielęgnacji noworodków. Zanim kupimy jakiekolwiek kosmetyki dla niemowląt powinniśmy sprawdzić ich skład. Najlepiej, aby były bezzapachowe. Co jeszcze jest ważne? Oczywiście wózek, który musi zapewnić wygodę zarówno dziecku, jaki i rodzicom. W pierwszej kolejności możemy kupić wózek głęboki, a gdy maluch trochę podrośnie wymienić go na spacerówkę.

Praktyczny jest jednak zakup wózka wielofunkcyjnego, który składa się zarówno z gondoli, jak i siedziska spacerowego. Bardziej rozbudowane modele posiadają również nosidełko, które może pełnić funkcję fotelika samochodowego. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości to warto porozmawiać z innymi mamami, które mają doświadczenie w tych sprawach.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Selena86

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »