Technologie » Komputery
Serwery zintegrowane wydajniejsze od tradycyjnych
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Serwer zintegrowany jest urządzeniem, które realizuje zarówno funkcje serwerowe (np. serwera plików, www, bazy danych, backup), jak również sieciowe (router, firewall, VPN, Proxy). Największą jednak zaletą takiego rozwiązania, w porównaniu z serwerem tradycyjnym, jest połączenie wydajnego sprzętu z dedykowanym systemem operacyjnym. Dzięki temu, instalacja urządzenia w sieci ogranicza się do wyjęcia z pudełka i podłączenia zasilania, a serwer będzie realizował podstawowe zadania nawet bez wcześniejszej konfiguracji.
Małe i średnie firmy często rezygnują z profesjonalnych serwerów, ponieważ boją się, że nie poradzą sobie z ich obsługą czy zapewnieniem kompatybilności sprzętu i oprogramowania. Tym bardziej, że np. serwery przygotowywane własnymi siłami, tzw. składaki, budowane są z komponentów pochodzących od różnych producentów, przez co bywają mniej wydajne i jednocześnie bardziej zawodne – brak kompatybilności pomiędzy poszczególnymi elementami. Często zdarza się również, że mimo zastosowania wydajnych komponentów, urządzenie po zainstalowaniu systemu operacyjnego nie oferuje wydajności, jakiej moglibyśmy się od niego spodziewać – dzieje się tak, ponieważ znaczna część zasobów serwera zostaje pochłonięta przez funkcjonowanie „ciężkiego” systemu operacyjnego. Tych problemów można uniknąć, decydując się na serwer zintegrowany, np. ethernus 2 firmy Embedos.
Bardziej zaawansowani użytkownicy (np. administratorzy sieci komputerowych) docenią w serwerach zintegrowanych także mnogość funkcji realizowanych przez oprogramowanie oraz łatwość wprowadzania nowych ustawień. Konfiguracja takiego zintegrowanego rozwiązania odbywa się bowiem za pomocą wygodnego, intuicyjnego panelu administracyjnego dostępnego przez przeglądarkę www.
Lepszy serwer zintegrowany
Polska firma Embedos wyposażyła swój serwer ethernus 2 w dedykowany system operacyjny, co gwarantuje lepszą wydajność i niezawodność pracy urządzenia. Własny system operacyjny ethernusa jest „lżejszy”, dzięki czemu cała moc obliczeniowa wykorzystywana jest do realizacji usług sieciowych i serwerowych.
Zalety zintegrowanego serwera docenią przede wszystkim małe firmy, które chcą lub muszą korzystać z zaawansowanych funkcji oferowanych przez te urządzenia, ale nie mogą pozwolić sobie na zatrudnienie dodatkowego pracownika, który zajmie się tylko administrowaniem siecią komputerową. Zintegrowanie oprogramowania ze sprzętem nie tylko zapewnia lepszą wydajność oraz stabilność pracy, ale także ułatwia korzystanie z systemu. W razie awarii lub konieczności rekonfiguracji wystarczy zwrócić się do producenta urządzenia, a nie producentów poszczególnych jego komponentów.
Rozwiązania zintegrowane są tańsze w eksploatacji – dodanie kolejnego użytkownika (komputera do sieci) nie wiąże się z koniecznością zakupu dodatkowej licencji. „Zintegrowany serwer jakim jest ethernus 2 to idealne rozwiązanie dla firm, które cenią stabilność, niezawodność i wydajność systemu informatycznego i które potrzebują sprawnego narzędzia do obsługi firmowej sieci” – wyjaśnia Łukasz Bieńko, dyrektor generalny firmy Embedos.
Dostępność, testy
Zintegrowane serwery ethernus 2 dostępne są w trzech wersjach: soho, smb i enterprise, przeznaczonych dla sieci różnej wielkości. Pod adresem www.embedos.com/demo dostępna jest demonstracyjna wersja panelu administracyjnego urządzenia. Firma Embedos umożliwia ponadto przetestowanie serwera w infrastrukturze sieciowej firmy (opcja zakupu z możliwością zwrotu w ciągu 14 dni).
Komentarze (0)