Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Siłownie zewnętrzne - ogólnodostępny trening dla każdego

Siłownie zewnętrzne - ogólnodostępny trening dla każdego
Zobacz więcej zdjęć »
O tym, że siłownie w plenerze to doskonałe rozwiązanie dla ludzi ceniących aktywny trening na świeżym powietrzu nie trzeba nikogo przekonywać. Zatem jaka jest ich najlepsza lokalizacja i gdzie je możemy spotkać? Dowiesz się czytając dalej.

Od kilku lat zdrowy tryb życia staje się coraz bardziej popularny. Znacznie wzrosła ilość klubów fitness, a także siłowni zewnętrznych, które łatwo znaleźć, nie tylko w dużych miastach, ale też niewielkich miejscowościach. Zwiększa to możliwości podjęcia aktywności fizycznej, bez względu na miejsce zamieszkania i dostępne środki finansowe.

Najbardziej popularną lokalizacją siłowni plenerowych są parki i place zabaw. Większość miejscowości znajduje miejsce na umieszczenie przynajmniej kilku urządzeń do ćwiczeń. Daje to możliwość uzupełnienia codziennego spaceru w trening, zamiast biernego odpoczynku na ławce. Jest to dobra okazja do podjęcia aktywności fizycznej przez osoby starsze, które rzadko decydują się na zakup karnetu na siłownię lub matki, spędzające większość czasu w domu, dla których spacer z dzieckiem jest często jedyną okazją do ćwiczeń.

Siłownie zewnętrzne są umieszczane również w pobliżu szkół i obiektów sportowych. Realizacje w takich miejscach wykonują renomowani i certyfikowani producenci, jak Stameco, którzy przedstawiają konkretny projekt siłowni zewnętrznej wraz z możliwościami i funkcjami poszczególnych urzadzeń. Więcej o ofercie dowiesz się na www.stameco.pl Inwestycje tego typu mogą posłużyć uczniom jako aktywna forma spędzania przerw lub czasu wolnego po zakończeniu lekcji.

Urządzenia znajdujące się obok obiektów sportowych, mogą być uzupełnieniem treningu dla sportowców, chcących ćwiczyć również na świeżym powietrzu lub alternatywą dla osób nie decydujących się na trening na tradycyjnej siłowni. Outdoor fitness zazwyczaj można uprawiać w pobliżu hal sportowych lub basenów.

Większość osiedli mieszkalnych również inwestuje w siłownie zewnętrzne. Zamiast biernego wypoczynku na ławkach, sąsiedzi mogą wspólnie poćwiczyć i nawiązać nowe znajomości. Zachęcają do spędzania czasu poza domem w miejscach, gdzie brakuje parków i innych miejsc odpowiednich do codziennych spacerów. Są doskonałą propozycją dla osób starszych, które niechętnie oddalają się daleko od domu i poszukują mało intensywnej i bezpiecznej formy aktywności fizycznej.

Siłownia plenerowa może być również dodatkową atrakcją na terenie ośrodków wypoczynkowych, sanatoriów lub kempingów. Większość maszyn służących do outdoor fitnessu wykorzystuje masę ciała użytkownika, dlatego intensywność ćwiczeń jest indywidualnie dostosowana. Taki rodzaj treningu jest bardzo bezpieczny, dlatego może stanowić uzupełnienie rehabilitacji w sanatoriach lub jest aktywną formą spędzania czasu podczas wakacji, dla osób w każdym wieku.

Siłownie na powietrzu można znaleźć również w pobliżu szpitali, stacji benzynowych lub plaż miejskich. Warto sprawdzić w sieci ich lokalizacje lub poprosić znajomych o radę. Jedno jest pewne - decydując się na trening na świeżym powietrzu zawsze zyskujemy coś dodatkowego. 

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

wojtiii656

Komentarze (1)

  • avatar
    ~wiolka 2017-10-03 13:25:38

    Siłownie zewnętrze to bardzo dobry pomysł, u nas na osiedlu taka jest kiedy moje dzieci bawią się na placu zabaw to ja w tym czasie sobie ćwiczę, niestety pogoda już coraz gorsza i przenieśliśmy się do domu, na szczęście moja skakanka z hop-sport.pl służy mi kolejny sezon i korzystam z niej kiedy tylko mogę, w tym czasie dzieci ćwiczą na swoich naprawdę świetna sprawa!


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
4Dreamers w Nowym Sączu
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »