Rozrywka i wypoczynek » Święta

Smakołyki z regionu Wieczno

Idą święta, a wraz z nimi oczekiwanie na kulinarne smakołyki. Na powstałym niedano portalu www.wieczno.pl opublikowano cykl artykułów opisujących regionalne potrawy tych ziem.

Jednym z lokalnych rarytasów są rogalikami babci Rózi – nazwa z pewnością pochodzi od prekursorki przepisu na tą słodkość. Receptura na rogaliki przechodzi z pokolenia na pokolenie i zapisała się już trwale jako jeden z tych przepisów na wykonanie potrawy kuchni tradycyjnej z regionu wieczno. Rogaliki są ponoć bardzo proste w wykonaniu – gdyby więc posiadaczka przepisu zechciała go udostępnić nikomu ich wytworzenie nie sprawiłoby większego problemu. Kruche ciasteczka z wiśniowym nadzieniem na długo zachowują swoją świeżość a wszystko to dzięki naturalnym składnikom pochodzących w większości z gospodarstwa kucharki. Znane są w tym regionie również ciastka o smaku serowo-jabłkowym. Przepis pochodzi typowo z kuchni regionalnej. Dodatkowym atutem ciastek jest to, że wszystkie składniki jakie je tworzą pochodzą z gospodarstwa kucharki. Taki rarytas tworzą kruche ciasteczka wypełnione masą serową z dodatkiem jabłek. Na koniec posypuje się je cukrem-pudrem, co jeszcze bardziej wzbogaca ich smak. W swojej ofercie jedna z Wąbrzeskich gospodyń posiada całą listę tych słodkich wypieków – każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie. Na zamówienie otrzymamy więc zarówno ciasta z gatunku tych współczesnych jak rolady z bitą śmietaną i galaretką, ciasto czekoladowe, fale Dunaju, rafaello, snickersa, czy ciasto ananasowe, ale również te według staropolskich receptur jak różne rodzaje serników, pierników, kruchych ciasteczek. Jednym ze staropolskich wypieków jest wieniec Pani Wandy, który zyskał już uznanie podczas konkursów organizowanych pod nazwą „ Wieś przedsiębiorcza” zdobywając III nagrodę w roku 2007. Autorka wypieku reprezentowała swoje miejsce pochodzenia, czyli Wąbrzeźno.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Na www.wieczno.pl zamieszczono też artykuł dotyczący sławnych już powideł. W regionie do ich smażenia używa się tylko tradycyjnych miedzianych kotłów, a ogień specjalnie jest podsycany drewnem liściastym – ma to ogromne znaczenie aby powstał ten niepowtarzalny w smaku rarytas. Nawet czas smażenia jest tutaj dokładnie określony i najczęściej ten etap produkcji trwa od 6 do 10 godzin pierwszego dnia plus jeszcze kilka godzin dnia kolejnego tak, aby powidła odpowiednio zgęstniały.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

wieczno

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »