Kultura » Kultura

„Sny o wolności” w Muzeum Fabryki

„Sny o wolności” w Muzeum Fabryki
Zobacz więcej zdjęć »
Krajobrazy pełne tajemnic, ludzie uchwyceni w zamyśleniu nad marzeniami i wspomnieniami oraz postaci z gliny wtopione w niepokojącą scenerię. Obrazy Marcina Sachy, składające się na wystawę Sny o wolności, od piątku (05.04) będzie można obejrzeć w Muzeum Fabryki.

Sny o wolności  to cykl prac  pokazujący świat taki, jakim widzi go autor– tajemniczy, dziwny, nie do końca zrozumiały, ale jednak piękny. Punktem wyjścia dla obrazów były setki fotografii, a w każdej z nich zamknął wiele opowieści, różnych dla każdego odbiorcy w zależności od  jego własnych wspomnień, doświadczeń i wyobraźni.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wśród prac są pejzaże (pola Moraw, Toskania, czy wzniesienia Andaluzji), które fascynują i jednocześnie niepokoją. Zdjęcia robione są wczesną wiosną i późną jesienią, kilka minut po wschodzie słońca lub tuż przed jego zachodem, kiedy świat wygląda nierealnie, a fotografowane miejsca otula dodająca magii mgła. Do tego gra świateł i cienie potęgują nastrój niepokoju ostrością i tajemniczością, nadając jednocześnie wrażenie głębi dwuwymiarowym fotografiom.

W pracach należących do cyklu widz odnajdzie też światy stworzone przez artystę. Z papieru, gliny, cegieł powstały scenografie, które pozwalają stworzyć wrażenie przestrzeni w płaszczyźnie kadru. Ludzie, którzy „zamieszkują” te fotograficzne światy są samotni. Część z nich, zamkniętych w nieprzyjaznych murach, przytłacza architektura. Inni sprawiają wrażenie poszukujących celu swojej wędrówki. W scenach kreowanych przez autora pojawiają się też tworzone własnoręcznie przez niego postacie z gliny.

Marcin Sacha jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej. Otrzymał też tytuł „Artiste FIAP”, który nadała mu Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej. Z całego cyklu Sny o wolności  artysta wybrał około 20 prac, które będzie można zobaczyć w Fabryce po godzinach. Wystawę będzie można oglądać do 30 kwietnia w ramach biletu do Muzeum.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Manufaktura
http://www.manufaktura.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »