Firma » Biznes

Spółdzielnia ponownie doceniona za odpowiedzialne standardy

ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych znalazła się na II miejscu w XI Rankingu Odpowiedzialnych Firm, w Kategorii Kryształowej. Wyniki zestawienia zostały ogłoszone na uroczystej gali organizowanej przez Dziennik Gazetę Prawną, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Ranking Odpowiedzialnych Firm to zestawienie działających w Polsce spółek, ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu - CSR. W XI już edycji Rankingu, udział wzięły 84 firmy, które podzielono na trzy Kategorie: Kryształową, Platynową i Diamentową. Do Kategorii Kryształowej zakwalifikowało się 39 przedsiębiorstw. Drugie miejsce w zestawieniu zajęła ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych.

- W Rankingu bierzemy udział już po raz trzeci. W ubiegłym roku zanotowaliśmy największy awans w historii zestawienia, w tym – zostaliśmy „wiceliderem” w swojej kategorii. To pokazuje, że cały czas rozwijamy się pod względem prowadzenia biznesu w sposób odpowiedzialny i z roku na rok uzyskujemy w tym aspekcie coraz lepsze wyniki. Bardzo się cieszymy z otrzymanej nagrody i dziękujemy organizatorom za to wiele dla nas znaczące wyróżnienie – mówi Katarzyna Nowak, CSR manager w ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych.

- Jako organizacja, jako ludzie ją tworzący, mamy świadomość naszej odpowiedzialności, naszych powinności z jednej strony i sprawczości z drugiej. W naszym rozumieniu dojrzałe  i mądre przedsiębiorstwa powinny dokładać autentycznych starań, by pracować nad odpowiedzialnością sprzedaży, rozwojem swoich standardów etycznych i włączać się w sprawy wspólne. Dobra firma musi być efektywna ekonomicznie i powinno jej „o coś chodzić” i tym „czymś” na pierwszym miejscu nie powinien być zysk finansowy  – dodaje Artur Nowak – Gocławski z ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych.

Twórcami Rankingu są Prof. ALK, dr hab. Bolesław Rok z Centrum Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosław Horodecki z Dziennika Gazety Prawnej, która od 2009 r. publikuje na swoich łamach wyniki zestawienia. Wyniki weryfikuje firma Deloitte. Podstawą do stworzenia Rankingu jest ankieta, którą firmy wypełniają zgodnie z zasadami należytej staranności i etyki zawodowej. Jak tłumaczą organizatorzy, zestawienie umożliwia porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami i branżami, a także jest cennym instrumentem edukacyjnym ułatwiającym porządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu.

Pierwsze miejsce w Kategorii Kryształowej zajął Bank BGŻ BNP Paribas, w Platynowej PKN Orlen, Grupa Żywiec, Raben Group, a w Diamentowej Coca-Cola HBC oraz DB Schenker.

ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych to profesjonalna organizacja doradztwa finansowego, która posiada oddziały na terenie całej Polski. Z organizacją współpracuje ponad 500 spółdzielców i doradców. Jej partnerami biznesowymi są wszystkie najważniejsze banki w kraju. Spółdzielnia powstała w roku 2010, jako alternatywne dla korporacji miejsce pracy dla doświadczonych doradców kredytowych. Formuła spółdzielni gwarantuje Członkom współwłasność i współdecydowanie o kierunkach działania Spółdzielni.  ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych jest organizacją, która przywiązuje dużą wagę do tego, aby być firmą odpowiedzialną społecznie i rozwijającą się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jako jedyna w branży pośredników finansowych, publikuje swoje dane finansowe oraz wydaje zintegrowany raport społeczny.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brandscope

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
Piękno sportów tradycyjnych
Za 9 dni:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »