Technologie » Komputery
Sprzedaż węgla, a branża informatyczna
Zobacz więcej zdjęć » |
Co prawda, naszym kopalnią jeszcze wiele brakuje do tego, by móc powiedzieć, że są nowoczesne i skomputeryzowane, ale w bardzo rozwiniętej pod tym względem Austalii- kopalnie wydają rocznie około 60% swoich dochodów na inwestycje w dziedziny informatyczne.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Nowoczesne systemy komputerowe pozwalają na kontrolowanie procesu wydobywania węgla na każdym etapie. Górnicy pracujący w Austalijskich kopalniach wyposażeni są w jedno urządzenie z chipem, które służy nie tylko do celów identyfikacji- kiedy dany pracownik zjechał na dół i opuścił miejsce pracy, ale także do tego, by rejestrować swoją obecność w poszczególnych miejscach kopalnianego labiryntu. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo pracowników, którzy w razie zawalenia węgla, na bieżąco mogą nadawać pozycję w której się znajdują.
Sprzedaż węgla na świecie nie maleje, a rynek wymusza by produkcja była wydajna, tania i bezpieczna dla pracowników kopalń. W zakresie przyśpieszenia produkcji komputery również znalazły swoje zastosowanie. System monitoringu dostarcza stałych informacji na jakim etapie znajduje się drążenie ściany, jakie maszyny są aktualnie wykorzystywane, gdzie należy skierować ekipę górników oraz co najważniejsze- czy warunki pracy umożliwiają pracę ludzi w danym obszarze. Urządzenia badające stężenie metanu i innych gazów zagrażających życiu wysyłają aktualne dane do głównego serwera, który analizuje otrzymane dane i przydziela “Zielone światło” dla ludzi przebywających w określonych obszarze. Firmy zajmujące się sprzedażą węgla korzystają na tym dwukrotnie. Otrzymują stałą informację o ilości węgla dostępnego dla danego odbiorcy, jego cenie oraz terminie odbioru. Daleko więc polskiemu systemowi “stania w kolejkach po węgiel” do światowych standardów.
Komentarze (0)