Społeczeństwo » Społeczeństwo
Statuetka "Człowieka Roku 2007” w rękach Władysława Bartoszewskiego
Zobacz więcej zdjęć » |
„Zawsze bardzo cieszy mnie poparcie ludzi młodych, bo oznacza ono, że człowiek do końca nie zwapniał." - powiedział prof. Bartoszewski.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Władysław Bartoszewski, odbierając statuetkę, stwierdził także, że do nagród i wyróżnień od środowisk politycznych i akademickich zdążył się już przyzwyczaić. Natomiast zawsze bardzo go cieszy ogrom zainteresowania, jaki wzbudza u ludzi młodszych o niego o dwa pokolenia. „Ostatnio stałem się człowiekiem bardzo modnym. Nawet jakieś kobiece pismo zaproponowało mi wystąpienie na okładce z jakąś aktorką." - dodał.
Profesor Władysław Bartoszewski to postać niezwykła. Historyk, publicysta, polityk, wykładowca, ambasador, badacz dziejów wojny i okupacji, uczestnik Powstania Warszawskiego, autor ponad 1200 artykułów i około 40 książek, m.in.: „Warszawski pierścień śmierci 1939-1944" (1967), „1859 dni Warszawy" (1974), „Polskie Państwo Podziemne" (1979), „Na drodze do Niepodległości" (1987). Jest jednym z pierwszych Polaków, którzy otrzymali tytuł „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata" (1963). Szef polskiej dyplomacji w rządach Józefa Oleksego i Jerzego Buzka. W gabinecie Jarosława Kaczyńskiego stał na czele Rady Rządowego Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, zrezygnował jednak w proteście przeciwko brakowi reakcji ówczesnej szefowej MSZ Anny Fotygi na wypowiedź Antoniego Macierewicza, że większość ministrów III RP współpracowała z sowieckim wywiadem. Obecnie sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik ds. międzynarodowych.
Profesor Władysław Bartoszewski to niekwestionowany zwycięzca plebiscytu Wirtualnej Polski. Aż 38% użytkowników portalu uznało go za „Człowieka Roku 2007". Kolejne miejsca zajęli: Zbigniew Ziobro - 16% głosów , Donad Tusk i Leo Beenhakker - po 15% oraz Przemysław Saleta - 8%. Na Roberta Kubicę wskazało 4% internautów WP. Al Gore, Jan Rokita, Nicolas Sarkozy i Radosław Sikorski otrzymali po 1% głosów.
W tegorocznej odsłonie plebiscytu użytkownicy WP oddali ponad 270 tysięcy głosów. To już piąta edycja plebiscytu. W tym roku po raz pierwszy do rąk „Człowieka Roku" trafiła specjalna statuetka Wirtualnej Polski. W minionych latach tytuł „Człowieka Roku" przypadał: Janowi Rokicie (2003), Otylii Jędrzejczak (2004), Donaldowi Tuskowi (2005) i Raulowi Lozano (2006).
Serwis Wiadomości:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,31794,wid,9619034,wiadomosc.html
Nadesłał:
ap
|
Komentarze (0)