Rozrywka i wypoczynek » Sport

Steve Allen wygrywa Allegro Cup

Zobacz więcej zdjęć »
Steve Allen (AUS 0) z Australii wygrał piątą edycję regat Allegro Cup. W zawodach, które w tym roku są jedną z pięciu najważniejszych na świecie imprez w Formule Windsurfing, drugi był Polak Paweł Hlavaty (POL 11), a trzeci Anglik Ross Williams (GBR 83).

Najlepsza w klasyfikacji kobiet była Marta Hlavaty (POL 111) z Polski. Tuż za Martą na podium stanęła Sarah Herbert (ARM 1), Francuzka pływająca w barwach Armenii, i Agnieszka Pietrasik (POL 19) z Polski.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Klasyfikacja zawodów została ustalona już wczoraj. Z powodu zbyt słabego wiatru, który wiał z prędkością ok. 5 - 6 węzłów w ostatnim dniu regat Allegro Cup 2009 nie rozegrano żadnego z zaplanowanych wyścigów. W sumie przez cztery dni odbyło się osiem startów dla mężczyzn i sześć dla kobiet.

Dla Steve'a Allena to piąta wygrana z rzędu w rozgrywanych w Łebie regatach Allegro Cup. Mieszkający od kilku lat w Polsce Australijczyk potwierdził tym samym swoją wysoką formę. Przypomnijmy, że Allen wygrał również międzynarodowe regaty Euro Challenger zakończone tydzień temu w Pobierowie i jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do zwycięstwa w rozpoczynających się we wtorek mistrzostwach Europy w Formule Windsurfing.

Wyniki zawodów wpływają na kolejność w światowym rankingu Formuły Windsurfing. Dotychczasowy lider Argentyńczyk Gonzalo Costa Hoevel (ARG 3), który zajął dziewiąte miejsce podczas Allegro Cup został wyprzedzony przez Brazylijczyka Wilhelma Schurmanna (BRA 999), który w Łebie był dziesiąty.  Paweł Hlavaty dzięki dobrej drugiej lokacie awansował na czwarte miejsce rankingu.

W pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników regat Allegro Cup zmieścili się także pochodzący z Polski Przemysław Miarczyński (POL 126), Wojtek Brzozowski (POL 10) i Michał Polanowski (POL 16), którzy zajęli kolejno czwarte, siódme i dziesiąte miejsce. Wynik Brzozowskiego, który jest aktualnym mistrzem świata Formuły Windsurfing, pozwolił mu awansować na  piąte miejsce światowego rankingu.

Dekoracja zwycięzców odbędzie się o 20.30. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od pierwszego do szesnastego, poza punktami do światowego rankingu Formuły Windsurfing, mogą liczyć na premie finansowe ufundowane przez sponsora tytularnego zawodów - internetową platformę aukcyjną Allegro.pl. Steve Allen otrzyma prawie 5 000 euro. Kolejni na podium Paweł Hlavaty i Ross Williams dostaną odpowiednio ok. 3 900 i 2 900 euro. W rywalizacji kobiet wysokość nagród wynosi ok. 2 800 euro za pierwsze miejsce oraz 1 700 i 1 000 euro za drugie i trzecie.

Niedziela to już ostatni dzień regat, w których o pulę nagród w wysokości 30 000 euro, rywalizowało 106 mężczyzn i 12 kobiet z 22 krajów. Zmaganiom sportowców przez wszystkie 4 dni zawodów towarzyszyły imprezy na plaży. W niedzielę ok. 20.30, odbędzie się jeszcze koncert zespołu Stereo MC's, po którym na scenie zaprezentuje się grupa Kosheen.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.