Kultura, sztuka » Kultura
"Sudan. Czas bezdechu" – Konrad Piskała
Zobacz więcej zdjęć » |
Opowieści o przemocy, głodzie, strachu, lecz i ogromnej nadziei składają się na książkę Konrada Piskały „Sudan. Czas bezdechu”, która nakładem wydawnictwa W.A.B. ukaże się 31 marca br.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Z wydawniczej zapowiedzi książki: „Co łączy Sudańczyka mieszkającego przy granicy z Egiptem z Sudańczykiem z Południa? Przecież dzieli ich wszystko – język, tradycja, religia, historia, klimat, a zwłaszcza dwa tysiące kilometrów bez asfaltowych dróg. Pokonujemy tę odległość. Spędzamy setki godzin w podróży, na pustyni i na rzece, zatrzymujemy się w miastach i małych oazach. O Sudańczykach mówi się nie bez powodu, że to najżyczliwsi ludzie na świecie. Jak więc możliwa była tu tak okrutna wojna, która pochłonęła miliony ofiar? Na to pytanie odpowiadają przedstawiciele różnych plemion, wielu zawodów – farmaceuta, lekarz, kierowca przewożący miny, oficer wojsk z Południa, ale też zwykli ludzie bez jakiegokolwiek wykształcenia. O Sudanie mówią również Polacy, którzy związali się z tym krajem – siostra zakonna i pracownicy organizacji pozarządowych”.
Konrad Piskała (ur. 1972) – z wykształcenia jest geologiem, z zawodu fotografem i dziennikarzem. Wielokrotnie bywał w Afryce, Azji, na Bliskim Wschodzie. Od kilkunastu lat pracuje jako niezależny dziennikarz i zajmuje się tematyką społeczną. Współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”. Publikował reportaże m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Marie Claire”, „Voyage”, „Podróżach”. W latach 2001–2003 stały współpracownik magazynu „Kulisy”, później reporter (przesyłał korespondencje z Białorusi, Kurdystanu, Rumunii, Rosji). Laureat kilku nagród dziennikarskich. Współautor książki w serii „Pod Lupą Newsweek Polska”: „W imię ojca. Fenomen Tadeusza Rydzyka” (2007).
Nadesłał:
puella
|
Komentarze (0)