Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
Szkoła bez przemocy: nagrodzono najlepszych polskich wychowawców
Zobacz więcej zdjęć » |
Najlepsi polscy wychowawcy odebrali nagrody z rąk Pierwszej Damy RP Marii Kaczyńskiej, przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka oraz organizatorów Programu.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Do konkursu zostały zaproszone szkoły z całej Polski. W pierwszym etapie społeczności szkolne i lokalne zgłaszały kandydatury wychowawców za pośrednictwem strony internetowej programu „Szkoła bez przemocy". Do drugiego etapu zakwalifikowało się po kilku wychowawców z każdego województwa, którzy otrzymali największą liczbę głosów. Nazwiska finalistów codziennie przez ponad dwa tygodnie publikowane były na kuponach w dziennikach regionalnych. Do wszystkich regionalnych redakcji spłynęło ponad 30 tysięcy głosów.
Pamiętajmy, że dobry nauczyciel to nie tylko specjalista w swojej dziedzinie, ale także człowiek, który rozumie dzieci i potrafi się nimi odpowiednio zająć. Konkurs na najlepszego wychowawcę ma podkreślać ten aspekt pracy nauczyciela, ale także docenić tych którzy w swoją pracę wkładają tyle serca - wyjaśnia Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange.
Data gali dla zwycięzców konkursu nie jest przypadkowa. 5 czerwca już po raz drugi obchodzony jest Dzień Szkoły bez Przemocy - ogólnopolskie święto programu „Szkoła bez przemocy" i wszystkich tych, którzy chcą szkoły bezpiecznej i przyjaznej. Tego dnia 1 700 szkól z całej Polski świętuje na swoim terenie - organizują marsze przez miasta, happeningi, spektakle, koncerty.- Uznaliśmy, że to także najlepszy dzień, żeby podziękować najlepszym polskim wychowawcom - dodaje Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange.
Program społeczny „Szkoła bez przemocy" zainicjowały wiosną 2006 dwie Grupy Wydawnicze: Polskapresse i Media Regionalne oraz Fundacja Orange (dawniej Fundacja Grupy TP). Celem Programu jest zwiększenie świadomości problemu, zmiana postaw wobec przemocy i agresji oraz dostarczenie szkołom wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zapobiegałyby temu zjawisku. Patronem Programu jest Prezydent RP Lech Kaczyński. W roku szkolnym 2008/2009 Programowi towarzyszy motto: „Szkoła dla społeczności - społeczność dla szkoły". Organizatorzy Programu chcą zmobilizować społeczności szkolne do działań dla dobra lokalnych środowisk. W Programie bierze udział 4 200 szkół. Dwadzieścia samorządów lokalnych otrzymało tytuł Partnera Lokalnego Programu. Wojewódzkie warsztaty regionalne odbyły się w 16 miastach. Wzięło w nich udział ponad 1 000 nauczycieli. Do programu grantowego nadesłano 1 000 projektów, 80 najwyżej ocenionych otrzymało łącznie 400 000 zł na ich realizację. W „Diagnozie szkolnej 2009" zostało przebadanych 200 szkół.
5 czerwca po raz drugi odbył się Dzień Szkoły bez Przemocy, w którym wzięło udział ponad 1700 szkół w całej Polsce.
Nadesłał:
ap
|
Komentarze (0)