Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Szkolna wyprawa do przeszłości

Wraz z pierwszym dzwonkiem wystartował sezon wycieczek szkolnych. Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie z myślą o przedszkolakach i uczniach przygotował nowe angażujące programy wycieczek dla gości w każdym wieku

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie tworzą dwa obiekty. Pierwszym z nich jest JuraPark, w którym niezależnie od wieku można odkrywać tajemnice narodzin naszej planety, pracy paleontologa czy życie dinozaurów. Uczniowie wyposażeni w darmową aplikację mobilną w formie gry mogą poznać ponad 70 gatunków prehistorycznych mieszkańców naszej planety. Wśród nich silezaura, którego odnaleziono właśnie na terenie krasiejowskich wykopalisk – dziś uważanego za „dziadka” dinozaurów. Na odkrycie czekają m.in. znany z filmów - mięsożerny T-Rex czy diplodoki oraz brachiozaury. – Wbrew pozorom rozmiar dinozaura wcale nie oznaczał faktu jego mięsożerności – mówi dr Andrzej Boczarowski, konsultant naukowy JuraParku w Krasiejowie. - Wielkie rozmiary tych zwierząt, długie szyje i wysoko uniesiona głowa były wynikiem bezkonkurencyjnej specjalizacji. W ten sposób mogły masowo odżywiać się pędami roślin, bujnie rosnących wysoko ponad ziemią i niedostępnych dla innych gatunków. Z końcem triasu nie było jeszcze roślin kwiatowych więc dinozaury żerowały wśród pełnych trucizn paprotników oraz łykowatych sagowców. Rośliny kwiatowe rozpowszechniły się dopiero we wczesnej kredzie, tworząc niskopienny soczysty kobierzec tuż przy gruncie. Nowe gatunki kredowych dinozaurów wyspecjalizowały się w pożeraniu takiego pokarmu. Z myślą o wycieczkach przedszkolaków i młodszych klas szkoły podstawowej przygotowano specjalne programy, w których maluchy mogą odkrywać nie tylko tajemnice dinozaurów, ale także sprawdzić się w pracy odkrywcy przeszłości podczas specjalnych warsztatów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W poszukiwaniu przeszłości

Tajemnice mumii, początki ludzkości, sekrety pisma czy narzędzi, jakie towarzyszyły człowiekowi od tysięcy lat – to tylko niektóre tematy zajęć lekcyjnych, które można zrealizować w przestrzeni muzealnej Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. To interaktywne muzeum udanie łączy edukację o dziejach ludzkości z najnowszymi trendami w prezentacji dziedzictwa kulturowego i historycznego, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Z myślą o większych grupach przygotowano tam także multimedialną salę konferencyjną, z której w ramach zajęć może skorzystać grupa podczas interaktywnego wykładu prowadzonego przez edukatora czy naukowca. Przygotowano między innymi warsztaty na temat skamieniałości, spotkanie oko w oko z opolskim dinozaurem czy popularne wśród grup gimnazjalnych zajęcia „Bezcenne dziedzictwo przeszłości”, w naszpikowanym elektroniką PNiEC.

Cały teren jest przystosowany do przyjęcia grup zorganizowanych. Na terenie kompleksu działa także hostel, który jest w stanie ugościć 30-osobową grupę wraz z opiekunami. Na miejscu funkcjonuje także kuchnia, która może przygotować odpowiednie posiłki według potrzeb. – To rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem – mówi Karolina Wrona z Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. – Wycieczki szkolne przyjeżdżają do nas na 2-3 dni, a także na zielone szkoły. Częścią programu są zajęcia edukacyjne w naszym kompleksie. Zaś w pozostałe godziny spędzają na innych działaniach edukacyjnych, np. z zakresu ekologii czy turystyki aktywnej.

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie to jeden z największych w Europie kompleksów edukacyjnych. Za swoją działalność otrzymał m.in. Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej – najwyższe wyróżnienie przyznawane obiektom turystycznym w naszym kraju czy certyfikat przyjazności młodym zwiedzającym, który gwarantuje m.in. całkowite odejście od pokazywania przemocy w procesie odkrywania tajemnic przeszłości w Krasiejowie.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.piwek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »